Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker nie zatrzymał rozpędzonych kaliszanek

I liga K: Joker nie zatrzymał rozpędzonych kaliszanek

Nie do zatrzymania są jak na razie siatkarki MKS-u Kalisz. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza wygrały szósty mecz z rzędu, pokonując 3:0 na wyjeździe Jokera Świecie. Kaliszanki z przewagą czterech punktów nad kolejnym zespołem przewodzą tabeli I ligi kobiet.

Lider do Świecia przyjechał wzmocniony atakującą Anną Widerą (w zeszłym sezonie Proxima Kraków), ale ona zawody zaczęła w „kwadracie”. Na boisku pojawiła się tylko na chwilę w drugim secie. W wyjściowym składzie gości znalazły się za to dwie byłe zawodniczki Jokera – Hania Łukasiewicz i Kinga Dybek. Libero Ania Głowiak na boisku pojawiła się dopiero w trzeciej odsłonie. Początek spotkania zapowiadał, że to może być długi siatkarski wieczór w świeckiej hali. Obie drużyny szły łeb w łeb. Najpierw prowadziły gospodynie, a od 6:6 kaliszanki. Tak było do stanu po 10. Potem dzięki m.in. dobrym zagrywkom Kingi Dybek oraz atakom Natalii Sroki MKS odskoczył na 16:10. Serię gości przerwała Natalia Sidor, ale za chwilę Joker przegrywał 11:18 i 13:19. Później Jokerki jeszcze zbliżyły się na trzy „oczka” (18:21), jednak na więcej nie pozwoliły im Dybek i Ivana Isailović.

Drugi set zawodniczki ze Świecia zaczęły obiecująco – 3:1, 6:2, 7:4, 11:7, 15:11. Dobrze funkcjonował blok i zagrywka. Dobra passa trwała do stanu 19:16. Wówczas w szeregi gospodyń wkradł się przestój, a rywalki wygrały cztery akcje z rzędu. Paulina Majkowska przerwała ich serię, ale w następnej akcji pomyliła się Patrycja Wyrwa. Po bloku Karoliny Florczak był kolejny remis 21:21. To był jednak ostatni punkt zdobyty przez Jokerki w tej odsłonie. Dwa ataki Sroki oraz nieudane próby Klaudii Grzelak i Florczak dały wygraną drużynie z Wielkopolski.

Set nr 3 zaczął się od wyniku 6:3 dla MKS-u, ale po czasie dla trenera Piotra Sobolewskiego świeciankom udało się po raz pierwszy w tym spotkaniu zdobyć cztery punkty z rzędu. Później odskoczyły one na 15:12 i 16:13. Zawodniczki z Kalisza szybko odrobiły straty z nawiązką, wychodząc na 19:18. Następnie trwała wymiana ciosów, lecz po skutecznym bloku Isailović na Majkowskiej MKS miał przy stanie 24:22 dwa meczbole. Na szczęście dla gospodyń zagrywkę zepsuła Katarzyna Wawrzyniak, a po chwili po wystawie Karoliny Bednarek nie zwiodła Patrycja Wyrwa. Potem skutecznie zaatakowała ze środka Isailović, ale Joker znów odpowiedział. Na prowadzenie 26:25 gości wyprowadziła po raz kolejny Ivana Isailović, zaś kropkę nad i postawiła Natalia Sroka.

Joker Mekro Energoremont Świecie – MKS Kalisz 0:3
(18:25, 21:25, 25:27)

Joker: Sobolewska, Wyrwa, Grzelak, Majkowska, Bednarek, Florczak, Żurawska (libero) oraz Krajewska, Trybuła, Dąbrowska i Sidor
MKS: Wawrzyniak, Łukasiewicz, Dybek, Isailović, Janicka, Sroka, Bulbak (libero) oraz Kucharska, Andrzejczak, Raczyńska, Widera i Głowiak (libero)