Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Finisz sezonu SMS-u ze zmiennym szczęściem

I liga K: Finisz sezonu SMS-u ze zmiennym szczęściem

Trzy seta wystarczyły siatkarkom Proximy Kraków do pokonania rywalek z SMS-u PZPS Szczyrk w ostatniej,  22. kolejce I ligi kobiet. Nieco lepiej w ten weekend radził sobie zespół II-ligowego SMS-u, który wygrał u siebie 3:0 z UKS-em Sokołem Zator.

Pierwszy zespół stawił czoła faworytowi, ale na niewiele się to zdało. Miejscowym może być szkoda zwłaszcza seta drugiego, bo gospodynie prowadziły m.in. 12:8. W trzecim krakowianki miały wyraźną przewagę, SMS wyrównał na 20:20, ale na finiszu pewność zachowały zawodniczki wicelidera I ligi. Główny powód przegranej 0:3? To aż 30 własnych błędów, przy połowie takiej ilości po stronie Proximy. Z 12 punktami indywidualnymi spotkanie zakończyły Natalia Murek i debiutująca na tym szczeblu zmagań Julia Szczurowska. Warto odnotować, że podopieczne Wiesława Popika w takim składzie zagrały po raz ostatni o punkty.

SMS PZPS Szczyrk – Proxima Kraków 0:3
(21:25, 23:25, 23:25)

Rywalizację z udziałem „jedynki” SMS-u poprzedził mecz II-ligowy, który zgodnie z oczekiwaniami przebiegł w całości pod dyktando miejscowych. Pierwsza i druga partia miały przebieg zacięty, lecz w końcówkach decydująca okazała się zagrywka zawodniczek SMS-u PZPS II. Dla przykładu w secie premierowym rywalki pognębiła w polu serwisowym Izabela Klekot. W ataku, gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja, doskonale spisywała się Olivia Różański. Formalnością był set trzeci, w którym dominacja SMS-u była niepodważalna.

SMS PZPS II Szczyrk – UKS Sokół Zator 3:0
(25:19, 25:20, 25:16)