Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk przespał dwa sety, ale wygrał 3:2

I liga K: Energetyk przespał dwa sety, ale wygrał 3:2

Siatkarki Jokera Świecie wyśmienicie rozpoczęły mecz w Poznaniu z Energetykiem i po dwóch setach prowadziły już 2:0. Poznanianki jednak wróciły do gry, w czwartym secie obroniły piłkę meczową i doprowadziły do tie-breaka. W nim cały czas goniły wynik i ostatecznie to Energetyk zdobył dwa punkty.

Siatkarki Energetyka ze swojej gry w pierwszym secie mogły być zadowolone jedynie do stanu 8:9. Potem cztery punkty z rzędu zdobyły przyjezdne i po asie serwisowym Małgorzaty Sobolewskiej prowadziły pięcioma punktami. Joker utrzymywał przewagę, gospodynie stać było na pojedyncze dobre akcje, po ataku Beaty Pawlickiej poznanianki zmniejszyły straty do dwóch punktów (15:17), ale zespół ze Świecia dobrze grał blokiem. Nie mogła się przez niego przedrzeć Klaudia Świstek i zmieniła ją na boisku Barbara Cembrzyńska. Od stanu 23:19 zespół gości najpierw zatrzymał blokiem Emilię Oktabę, potem Cembrzyńską i pewnie wygrał pierwszego seta. Podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego doskonale rozpoczęły drugiego seta i po asie serwisowym Dagmary Dąbrowskiej prowadziły już 10:4. Poznanianki zupełnie nie mogły się odnaleźć na boisku, a zespół gości wykorzystując ich błędy, powiększał swoją przewagę. Po ataku Karoliny Florczak Joker prowadził już 16:7 i nic nie wskazywało, by gospodynie miały szanse na dogonienie rywalek. Świecianki piłkę setową miały już przy stanie 24:15, zepsuły jeszcze zagrywkę, ale po chwili Karolina Bednarek zakończyła drugą partię i Joker prowadził 2:0.

W trzeciej partii siatkarki Energetyka w końcu wzięły się ostro do pracy i choć walka była zacięta, miały lekką przewagę. Skuteczność odzyskała Agnieszka Wołoszyn i po jej ataku gospodynie prowadziły 11:9. Teraz to Joker musiał bronić, a w zespole Energetyka coraz lepiej spisywały się Klaudia Świstek i Barbara Cembrzyńska. W końcówce dobra kiwka Aleksandry Pasznik i atak Klaudii Świstek spowodowały, że gospodynie miały piłkę setową przy stanie 24:17. Joker wygrał jeszcze jedną akcję, ale po chwili Świstek sprytną kiwką zakończyła trzecią partię spotkania. Poznanianki na początku czwartego seta znów się pogubiły. Przyjezdne zdobywały punkty seriami i trener Marcin Patyk wykorzystał drugą już przerwę przy stanie 7:13. Niewiele to pomogło, po ataku Karoliny Florczak Joker prowadził 16:10 i pewnie zmierzał po trzy punkty. Gospodynie jednak nie odpuszczały, przycisnęły rywala i teraz to przyjezdne zaczęły popełniać błędy. Energetyk wyszedł na prowadzenie 19:18 i zaczęła się wojna nerwów w końcówce. Po skutecznym bloku Aleksandry Pasznik Energetyk miał piłkę setową przy stanie 24:23, ale to nie był koniec emocji. Dopiero skuteczny atak Klaudii Świstek i po chwili skuteczny blok na Florczak dał poznaniankom wygraną i remis 2:2.

Tie-break zaczął się od wyrównanej walki, ale pierwsze przewagę osiągnęły siatkarki Jokera. Przyjezdne miały dwa punkty przewagi przy zmianie stron boiska, a po ataku Barbary Cembrzyńskiej było już 10:6 dla gości. Drugą przerwę wykorzystał wówczas trener Marcin Patyk i Energetyk znów wrócił do gry. Od stanu 8:12 poznanianki zdobyły cztery punkty z rzędu, doprowadzając do remisu po ataku Klaudii Świstek. Po chwili wyszły na prowadzenie i przy stanie 14:13 miały piłkę meczową, ale Joker walczył do końca. Dopiero trzecia piłka meczowa po ataku Barbary Cembrzyńskiej przyniosła wygraną siatkarkom Energetyka i zdobyły one w tym spotkaniu dwa punkty. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Klaudia Świstek.

Enea Energetyk Poznań – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:2
(19:25, 16:25, 25:18, 26:24, 17:15)