Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Drugie zwycięstwo Solnej w wyścigu po brąz

I liga K: Drugie zwycięstwo Solnej w wyścigu po brąz

Siatkarki 7R Solnej Wieliczka po raz drugi pokonały w rywalizacji o 3. miejsce I ligi kobiet Energetyka Poznań i po raz drugi nie przyszło im to łatwo. Wieliczanki wygrały 3:1 i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzą już 2:0. Teraz jednak obie drużyny przeniosą się do Poznania, gdzie zespół Energetyka będzie chciał odrobić straty.

Po sobotnim tie-breaku w drugie spotkanie dzień później lepiej weszły siatkarki Energetyka, które już na początku pierwszego seta objęły prowadzenie 4:1. Gospodynie szybko jednak odrobiły straty, doprowadzając do remisu 7:7 po ataku Magdaleny Grabki. Wieliczanki powoli zaczęły przejmować inicjatywę, wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie (12:10), a po ataku Karoliny Sowisz prowadziły już 18:13. Poznanianki powoli i cierpliwie odrabiały straty, z dobrej strony pokazała się Klaudia Gajewska i w końcówce Energetyk dogonił rywala, doprowadzając do gry na przewagi. Emocji było sporo, po stronie Solnej atakowały skutecznie Sowisz i Agata Skiba, odpowiadała im skuteczna Gajewska. Przy stanie 28:28 punkt atakiem zdobyła Agnieszka Wołoszyn, po chwili poprawiła Klaudia Świstek i poznanianki wyszły w tym meczu na prowadzenie.

Druga partia lepiej rozpoczęła się dla wieliczanek, które prowadziły 6:3, a po dwóch skutecznych zbiciach Magdaleny Grabki i asie serwisowym Karoliny Sowisz było już 9:4. Poznanianki jednak nie zamierzały się poddawać. Postawiły szczelny blok, utrudniając rywalkom kończenie akcji i po chwili na tablicy wyników znów widniał remis 12:12. Rozgorzała walka punkt za punkt, a żadna z drużyn nie mogła zdobyć większej przewagi (20:20). Po skutecznej akcji w bloku Grabki Solna w końcówce prowadziła dwoma punktami (23:21), pierwszą piłkę setową poznanianki obroniły jeszcze po ataku Klaudii Świstek, ale po chwili Aleksandra Gancarz popsuła zagrywkę i wieliczanki wygrały 25:23, wyrównując tym samym stan spotkania.

Poznanianki świetnie weszły w trzeciego seta, po asie serwisowym Agnieszki Wołoszyn prowadziły już 7:3, jednak po chwili gospodynie serią sześciu punktów z rzędu odrobiły tę stratę i wyszły na prowadzenie. Znów obie drużyny walczyły cios za cios, nikt nie odstawiał ręki, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Wprawdzie podopieczne trenera Ryszarda Litwina na chwilę wyszły na trzypunktowe prowadzenie (20:17), ale szybko je straciły i o wyniku tego seta znów miała rozstrzygnąć końcówka rozgrywana na przewagi. W niej oba zespoły miały piłkę setową, jednak lepiej wytrzymały tę końcówkę wieliczanki, które po ataku Magdaleny Grabki wygrały 29:27 i teraz to one prowadziły w meczu 2:1.

Energetyk nie zamierzał się poddawać. Na początku czwartego seta z dobrej strony pokazała się Klaudia Świstek, po jej atakach poznanianki prowadziły 10:5, ale znów przytrafił im się przestój. Wykorzystały to gospodynie, które po ataku Karoliny Sowisz doprowadziły do remisu 14:14 i w końcówce dopiero zyskały niewielką, dwupunktową przewagę (21:19). Tym razem jednak wieliczanki nie dopuściły do nerwowej końcówki. Gdy Klaudia Świstek popsuła serwis (23:21), od razu skutecznie zaatakowała Sowisz, a po chwili as serwisowy Sylwii Pelc dał wygraną Solnej 3:1.

Solna Wieliczka – Enea Energetyk Poznań 3:1
(28:30, 25:23, 29:27, 25:21)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Solnej