Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Całkiem nowy skład MKS-u Kalisz

I liga K: Całkiem nowy skład MKS-u Kalisz

fot. Karina Zachara

Niemal rewolucję po minionym sezonie przeszedł zespół MKS-u Kalisz. Pod wodzą nowego trenera Mariusza Wiktorowicza w nadchodzących rozgrywkach I ligi kobiet zobaczymy aż osiem nowych zawodniczek, z których trzy grały w poprzednim sezonie na parkietach Orlen Ligi.

Dużo większe ambicje przed nadchodzącym sezonem I ligi kobiet ma zespół z Kalisza. Zatrudniono nowego szkoleniowca, którym został Mariusz Wiktorowicz. Z drużyną pożegnało się dziewięć zawodniczek. Marta Kuehn-Jarek zakończyła już siatkarską karierę, z kolei Maja Łysiak, Marta Grzanka, Nikola Paluszczak, Magdalena Karpińska, Sylwia Grobys, Aleksandra Makowska, Małgorzata Vlk i Paulina Borgiasz będą musiały poszukać nowych klubów.W zespole zostały przyjmujące Hanna Łukasiewicz i Justyna Andrzejczak, środkowe Ivana Isailović i Katarzyna Drewniak oraz libero Anna Głowiak.

Wcześniej informowaliśmy już o tym, że do Kalisza przeniosą się z Proximy Kraków środkowa Ewelina Janicka oraz libero Angelika Bulbak. Na grę w mieście nad Prosną zdecydowały się również przyjmująca Justyna Raczyńska (Nike Węgrów) oraz Patrycja Grocholewska (Joker Świecie), która w Kaliszu ma grać na pozycji atakującej.

Trener Wiktorowicz i działacze MKS-u wiedzą, jak ważna jest pozycja rozgrywającej. Dlatego też ściągnęli do Kalisza dwie zawodniczki, które poprzedni sezon spędziły na boiskach ekstraklasy. Będą to Katarzyna Wawrzyniak z Legionovii oraz Sylwia Kucharska z PTPS-u Piła. Dołączy do nich zawodniczka Pałacu Bydgoszcz, przyjmująca Natalia Krawulska. Skład kaliskiej drużyny uzupełni przyjmująca Kinga Dybek, która również ma już za sobą grę w ekstraklasie, a ostatni sezon spędziła w Jokerze Świecie. – Z trenerem Mariuszem Wiktorowiczem już współpracowałam. Mieliśmy w Policach cel do osiągnięcia, który udało się zrealizować. Pojawił się nowy projekt w Kaliszu, czyli zdobycie miejsca od 1 do 4. Z takimi nazwiskami i takimi ambicjami zespołu jest to realne do osiągnięcia – mówi Justyna Raczyńska na łamach portalu kalisz.naszemiasto.pl. – Mam nadzieję, że uda się odbudować w Kaliszu wielką siatkówkę. Warunki są idealne, by stworzyć naprawdę fajny zespół. Pozostaje tylko pracować i walczyć o jak najlepsze wyniki – dodaje Natalia Krawulska.

MKS Calisia Kalisz w nadchodzącym sezonie zagra w następującym składzie: 

rozgrywające: Katarzyna Wawrzyniak, Sylwia Kucharska

przyjmujące: Hanna Łukasiewicz, Justyna Raczyńska, Justyna Andrzejczak, Kinga Dybek

atakujące: Natalia Krawulska, Patrycja Grocholewska

środkowe: Ewelina Janicka, Ivana Isailović, Katarzyna Drewniak

libero: Angelika Bulbak, Anna Głowiak

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna, kalisz.naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved