Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Bez niespodzianek w nowym roku

I liga K: Bez niespodzianek w nowym roku

W 14. kolejce rozgrywek I ligi kobiet swoje mecze wygrali zarówno lider MKS Kalisz, jak i druga w tabeli warszawska Wisła oraz trzecia Radomka Radom. Mimo zmian kadrowych kolejnej porażki doznał zespół Uni Opole. Trzeci punkt w tym sezonie zdobyły siatkarki AZS-u AWF Warszawa, ale wciąż czekają one na pierwsze zwycięstwo.

Niepokonany lider I ligi kobiet wyjechał do Poznania, by wygrać po raz czternasty w tym sezonie. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza wywiązały się z zadania bardzo dobrze, pokonując w derbach Wielkopolski Energetyka 3:0 i to już po raz drugi w tym sezonie. Tym razem jednak poznanianki postawiły się faworytowi w o wiele większym stopniu niż jesienią w Kaliszu. Drugi i trzeci set kończyły się na przewagi, w końcówkach jednak o wiele więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne. Energetyk miał swoje szanse w tym meczu, ale ich nie wykorzystał i po raz kolejny musiał przełknąć gorycz porażki. Swój mecz wygrała również warszawska Wisła, która 3:1 pokonała Solną Wieliczka, rewanżując się rywalkom za wyjazdową porażkę. Po dwóch setach na tablicy wyników widniał remis 1:1, potem jednak zespół ze stolicy mocno przycisnął rywala. – W trzecim secie w naszym zespole wszystko zaczęło lepiej funkcjonować. Zaczęłyśmy więcej bronić, wyprowadzać kontry i wzmocniłyśmy zagrywkę. Byłyśmy dzisiaj lepsze, myślę, że zasługiwałyśmy na to zwycięstwo i potwierdził to wynik – mówiła po meczu Magdalena Jurczyk, środkowa Wisły.

Coraz pewniej w I lidze radzą sobie radomianki. Podopieczne trenera Jacka Skroka wygrały po raz dziesiąty w tym sezonie i mają już sześć punktów nad Solną Wieliczka. Tym razem Radomka pokonała 3:1 AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, chociaż mecz nie zaczął się dobrze dla gospodyń. Po przegranym secie radomianki mocno wzięły się jednak do pracy i kolejne trzy partie wygrały, zapisując na swoim koncie kolejne trzy punkty. Za tydzień Radomka zagra z liderem w Kaliszu i może to być niezwykle ciekawe spotkanie.

W meczu zespołów z dolnej części tabeli AZS AWF Warszawa podejmował na stołecznym Bemowie Karpaty Krosno. Przyjezdne wygrały dwa pierwsze sety, ale akademiczki odwróciły losy spotkania i doprowadziły do remisu po wygranym na przewagi czwartym secie. W tie-breaku górą jednak ponownie były krośnianki i to one zgarnęły dwa punkty. Zespół prowadzony przez trener Agatę Szustowicz zdobył trzeci punkt w tym sezonie, ale wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. Z ważnych trzech punktów swojego zespołu cieszyli się kibice w Tarnowie. PWSZ pokonał 3:1 Uni Opole, a każda z czterech partii kończyła się sporą przewagą punktową zespołu zwycięskiego. Z drużynie z Tarnowa zadebiutowała w tym spotkaniu Dominika Minicz, w zespole gości portorykańska rozgrywająca Jennifer Nogueras. Opolanki mają już 12 punktów straty do miejsca gwarantującego grę w play-off i chyba tylko teoretyczne szanse na uniknięcie walki o utrzymanie.

Mecz SMS-u Szczyrk z Jokerem Świecie ze względu na kwalifikacje do mistrzostw Europy kadetek został przełożony na piątek, 12 stycznia.