Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: AZS AWF w II lidze, w niedzielę poznamy drugiego spadkowicza

I liga K: AZS AWF w II lidze, w niedzielę poznamy drugiego spadkowicza

Siatkarki AZS-u AWF-u Warszawa nie wygrały w tym sezonie żadnego ligowego spotkania. Po dwóch porażkach w turnieju o utrzymanie spadły do II ligi kobiet. Zespół Uni Opole, który pokonał w sobotę drużynę ze stolicy 3:0, w niedzielę zmierzy się w bezpośrednim pojedynku o utrzymanie z Karpatami Krosno.

Przed meczem Uni Opole z AZS-em AWF Warszawa stołeczne siatkarki wiedziały, że mają już niewielkie szanse na utrzymanie się w I lidze. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 4:3 dla opolanek, które potem szybko odskoczyły rywalkom na kilka punktów. Po potężnym zbiciu Oliwii Michalak było już 12:4 dla Uni, świetnie w ataku spisywała się również Natalia Strózik i opolanki pewnie dążyły do wygranej (17:10). Od stanu 22:16 coś jednak w ich grze się zacięło. Popełniały proste błędy, a rywalki powoli i konsekwentnie odrabiały straty, doprowadzając do wyniku 23:24. Seta zakończył jednak skutecznym atak Katarzyny Wawrzyniak z drugiej linii i było 1:0 dla zespołu z Opola.

W drugiej partii podopieczne trenera Macieja Guzika od samego początku narzuciły rywalkom swoje warunki. Prowadziły 3:0, potem 8:3 i 13:6. Warszawski zespół zupełnie nie mógł sobie poradzić z atakami skrzydłowych z Opola i tracił punkty seriami. Trener Agata Szustowicz próbowała jeszcze pobudzić swoje siatkarki, prosząc o przerwę przy stanie 18:9 dla rywalek, jednak w tym secie się to nie udało. Po ataku Oliwii Michalak opolanki wygrały wysoko do 12 i były już tylko o jednego seta od wygranej.

Początek trzeciej partii był wyrównany, żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większej przewagi. Od stanu 9:8 siatkarki Unii zdobyły cztery punkty z rzędu i w końcu odskoczyły rywalkom. AZS AWF jednak nie zamierzał się poddawać, przegrywając 10:15, to warszawianki zanotowały serię czterech punktów z rzędu i grę natychmiast przerwał trener Maciej Guzik. Pomogło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bowiem kolejne cztery wymiany wygrały opolanki i… o przerwę poprosiła Agata Szustowicz. Było już jednak za późno, by cokolwiek zmieniać. Atak Darii Dąbrowskiej zakończył seta wynikiem 25:18 i całe spotkanie 3:0 dla zespołu z Opola. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Natalia Strózik. Podopieczne trenera Macieja Guzika w niedzielę zmierzą się w meczu o pozostanie w I lidze kobiet z Karpatami Krosno.

AZS AWF Warszawa – Uni Opole 0:3
(23:25, 12:25, 18:25)

AWF: Wysocka, Waszyńska, Laskowska, Trocińska, Baranowska, Słowik, Dąbkowska (libero) oraz Szmigielska (libero), Krzysztoń, Brzuzy, Wolińska, Lipińska i Wojtkiewicz
Uni: Nogueras, Strózik, Moczko, Wawrzyniak, Michalak, Witowska, Kuziak (libero) oraz Dąbrowska, Maria Woźniczka, Magdalena Woźniczka, Cygan, Szewczuk i Elko (libero)