Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ambitne uczennice SMS-u wywiozły z Gliwic komplet punktów

I liga K: Ambitne uczennice SMS-u wywiozły z Gliwic komplet punktów

Nie tak wyobrażały sobie mecz z SMS-em PZPS Szczyrk siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Akademiczki pierwsze dwa sety przegrały z juniorkami po końcówkach na przewagi. W trzeciej były już bezradne, przegrały do 19 i to uczennice ze Szczyrku zgarnęły w tym spotkaniu komplet punktów.

Spotkanie w Gliwicach rozpoczęło się od wymiany ciosów – na ataki Adrianny Kukulskiej i Barbary Sokolińskiej skutecznie odpowiadały Aleksandra Gryka i Zuzanna Górecka. Po ataku tej ostatniej z drugiej linii był remis 6:6, siatkarki SMS-u jeszcze przez chwilę walczyły jak równy z równym, jednak po ich dwóch prostych błędach i skutecznym bloku Katsiaryny Szapowal gliwiczanki wyszły na prowadzenie 12:9. AZS utrzymywał bezpieczną przewagę, po zagrywce Pauliny Brzoski było już 19:15 dla gospodyń, jednak po błędzie Karoliny Szczygieł o przerwę dla swojego zespołu przy stanie 20:18 poprosił trener Krzysztof Czapla, zastępujący w roli pierwszego szkoleniowca w tym meczu Wojciecha Czaplę. Po chwili po błędach gospodyń był już remis 21:21, a gliwiczanki przy stanie 24:22 przegrały dwie piłki setowe. W końcówce na przewagi lepsze okazały się siatkarki ze Szczyrku i wygrały 27:25 po ataku Zuzanny Góreckiej.

W drugiej partii oba zespoły popełniały sporo własnych, niewymuszonych błędów. Po kiwce Karoliny Szczygieł AZS prowadził 10:8, jednak dość szybko stracił przewagę, gra się wyrównała i kibice mogli zobaczyć kilka ciekawych akcji z obu stron siatki. Skutecznie w ataku grała Zuzanna Górecka w zespole SMS-u, w drużynie gospodyń atakowały Adrianna Kukulska i Anastazja Tracz. Po kiwce Gabrieli Makarowskiej był remis 16:16. W końcówce nerwy zaczęły udzielać się siatkarkom SMS-u, które co chwila protestowały przeciwko decyzjom sędziów, aż żółtą kartką ukarana została Oliwia Bałuk. Trener Krzysztof Czapla przerwał grę przy stanie 21:19 dla rywalek i gospodynie szybko doprowadziły do remisu 22:22. W końcówce na przewagi dwa ataki Oliwii Bałuk dały znów wygraną uczennicom ze Szczyrku i przyjezdne prowadziły już 2:0.

Grające odważnie i bez kompleksów podopieczne trenera Waldemara Kawki na początku trzeciego seta po asie serwisowym Klaudii Laskowskiej prowadziły już 5:2. Proste błędy zespołu gości sprawiły jednak, że to AZS wyszedł na prowadzenie 7:6 i mecz znów się wyrównał. Gliwiczanki nie były jednak w stanie wykorzystać swoich atutów – po pojedynczym bloku Oliwii Bałuk SMS prowadził 11:8. Pojedyncze dobre ataki gospodyń czy też ofiarna gra w obronie nie były w stanie powstrzymać ambitnych juniorek SMS-u, które po trzech zbiciach Rozalii Hnatyszyn prowadziły 15:9. Przy stanie 21:12 było już wiadomo, że SMS nie wypuści z rąk swojej szansy. Trener Czapla prosił jeszcze o przerwę, w końcówce AZS zdobył jeszcze kilka punktów z rzędu na rezerwowych SMS-u, ale przegrał trzeciego seta do 19 i całe spotkanie 0:3.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – SMS PZPS Szczyrk 0:3
(25:27, 24:26, 19:25)

AZS: Tracz, Kukulska, Brzoska, Szczygieł, Sokolińska, Szapowal, Jagodzińska (libero) oraz Dyduła i Kęsik
SMS: Gryka, Górecka, Sobiczewska, Makarowska, Bałuk, Laskowska, Garstka (libero) oraz Mazur (libero), Hnatyszyn, Zaborowska, Rybak, Damaske i Rola