Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W 8. kolejce wyraźni faworyci

I liga K: W 8. kolejce wyraźni faworyci

W piątek i w sobotę zostanie rozegranych sześć spotkań 8. kolejki I ligi kobiet. W każdym z meczów faworyt jest dość wyraźny, chociaż niespodzianki nie są wykluczone. Lider z Kalisza tym razem zagra w Gliwicach i z pewnością będzie chciał przedłużyć passę spotkań bez porażki, która trwa… od początku sezonu.

Piątkowym meczem Radomki Radom z AZS-em AWF-em Warszawa rozpocznie się ósma seria spotkań I ligi kobiet. Radomianki zajmują wysoką, 4. pozycję w tabeli i nic nie wskazuje na to, by miały problemy z pokonaniem outsidera rozgrywek. AZS AWF w siedmiu dotychczasowych meczach zgromadził na swoim koncie zaledwie jeden punkt i zamyka ligową tabelę. Wszyscy, którzy liczyli, że akademiczki ze stolicy po kilku kolejkach odblokują się i zaczną zdobywać punkty, na razie przeżywają spory zawód. Podopieczne trenera Jacka Skroka nie zamierzają wypuścić szansy z rąk i będą chciały zakończyć ten mecz jak najszybciej, zdobywając trzy punkty. Lider z Kalisza wyjeżdża do Gliwic, gdzie zagra z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice. Podopieczne trenera Wojciech Czapli z niewielkimi wyjątkami zawodzą w tym sezonie i chyba nie mają argumentów, by zagrozić świetnie spisującym się kaliszankom. – Liga jest dosyć wyrównana, każdy przeciwnik jest dla nas wyzwaniem. Mecz z drużyną z Wieliczki pokazał, że nie jest prosto sięgać po kolejne punkty – przyznaje jednak nowa atakująca MKS-u, Anna Widera. Trener Mariusz Wiktorowicz z pewnością nie pozwoli jednak swojemu zespołowi na lekceważenie rywala i MKS powinien wzbogacić się o kolejne trzy punkty.Wisła Warszawa, która zajmuje pozycję wicelidera z czterema punktami straty do kaliszanek, podejmować będzie w sobotę PWSZ Tarnów. Podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka w tym meczu będą zdecydowanym faworytem. Tarnowianki wprawdzie kilka razy w tym sezonie już zaskoczyły rywalki, m.in. wygrywając w Poznaniu z Energetykiem, tym razem ciężko im jednak będzie o jakiekolwiek punkty w stolicy. – Nie obawiamy się żadnego meczu z żadnym z przeciwników. Wychodzimy na parkiet z szacunkiem do rywala, ale naszym celem jest odniesienie zwycięstwa – przyznaje trener warszawskiej Wisły. Faworytem swojego meczu będą również siatkarki trzeciego w tabeli Energetyka Poznań, chociaż z pewnością mecz z SMS-em PZPS w Szczyrku do łatwych nie będzie należał. – Czasami brakuje nam umiejętności, doświadczenia, czasami popełniamy jeszcze banalne błędy – mówił po ostatnim, wygranym meczu w Gliwicach trener SMS-u, Waldemar Kawka. Uczennice SMS-u już nie raz pokazały, że są w stanie walczyć z najlepszymi w I lidze kobiet i chociaż w meczu z Energetykiem to rywalki będą faworytem, stać je na sprawienie niespodzianki. – Do każdego meczu trzeba podejść skoncentrowanym, nie można założyć sobie, że któryś z zespołów jest słabszy i nie sprawi nam kłopotów. Liga jest nieprzewidywalna i wyrównana – przyznaje trener poznańskiego zespołu, Marcin Patyk.

Joker Świecie podejmować będzie w sobotę zespół Uni Opole. Grające coraz lepiej podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego pną się w górę tabeli i w 8. kolejce będą miały następną okazję na polepszenie swego dorobku punktowego. Beniaminek z Opola do potentatów rozgrywek nie należy, jako jedyny stracił punkt w meczu z AWF-em i z 5 punktami jest na przedostatnim miejscu w tabeli. Joker podbudowany wygraną w Krośnie powinien sięgnąć po kolejne trzy punkty i znów poprawić swoją pozycję w tabeli. Na trzy punkty w meczu z Karpatami liczą również działacze i siatkarki w Wieliczce. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina są na 6. miejscu w tabeli, a to pozycja na pewno poniżej ich możliwości i ambicji. Z kolei zespół z Krosna po kilku dobrych występach znacznie obniżył loty i również w Wieliczce ciężko mu będzie o zdobycz punktową.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved