Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga chińska: Zespół Zbigniewa Bartmana po ciężkiej walce wrócił na zwycięską ścieżkę

Liga chińska: Zespół Zbigniewa Bartmana po ciężkiej walce wrócił na zwycięską ścieżkę

Pojedynek pomiędzy Sichuan Chengdu a Bayi niewątpliwie dostarczył kibicom wielu emocji. Po dwóch stosunkowo pewnie wygranych setach zespół Zbigniewa Bartmana przegrał kolejne dwa i dopiero w tie-breaku powrócił na zwycięską ścieżkę. Victoria ta zaprocentowała awansem tego teamu na 3. pozycję w tabeli.

Siatkarze Sichuan Chengdu dbają o to, by ich kibice mogli cieszyć się z wyjątkowych emocji i częstych zmian na fotelu lidera. Zespół Zbigniewa Bartmana i Michała Łasko potrzebował odbudowy po słabym starcie w rundzie zwycięzców i upragnione przełamanie po dwóch porażkach miało przyjść właśnie 27 grudnia. Początkowe dwa sety (wygrane 25:20) pokazały, że wszystko jest na jak najlepszej drodze ku realizacji takiego scenariusza. W trzeciej odsłonie meczu doszło jednak do przełamania po stronie Bay, które wytrzymało presję końcówki i uzbierany wcześniej zapas czterech oczek dowiozło na metę partii. Podobnie było w czwartym rozdaniu i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim górą byli gospodarze, wygrywając 15:12.

Świetny mecz na swoim koncie miał Michał Lasko, gdyż zapisał na koncie swojego teamu 28 oczek, odnotowując 60 procent skuteczności w ataku. Zbigniew Bartman był autorem 21 punktów, skończył 17 z 32 zagrań w ofensywie (53 procent efektywności).

Tym samym zespołowi duetu Bartman-Łasko udało się wskoczyć na 3. pozycję w zestawieniu rundy zwycięzców, ustępując jedynie drużynom z Szanghaju i Pekinu (kolejno 18 i 23 punkty przy 17 oczkach Sichuan). Kolejny mecz podopieczni Fu Juna rozegrają w czwartek z ekipą Shandong.

Sichuan Chengdu – Bayi 3:2
(25:20, 25:20, 21:25, 21:25, 15:12)