Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: AGH Kraków o krok od historycznego wyniku

I liga: AGH Kraków o krok od historycznego wyniku

Siatkarze AGH Kraków pokonali 3:1 APP Krispol Września i objęli prowadzenie 2:1 w toczącej się do trzej wygranych meczów rywalizacji o brązowy medal I ligi. O ile w pierwszym secie wrześnianie bez większych problemów rozprawili się z krakowianami o tyle w trzech kolejnych partiach to akademicy nie pozostawili złudzeń przyjezdnym, którym nie udało się wyjść z dwudziestu punktów w żadnym z setów.

Po dwumeczu we Wrześni stan rywalizacji wynosił 1:1, co dawało nieco więcej handicapu graczom AGH, lecz przewrotnie początek meczu ułożył się pod dyktando Krispolu. Spięci krakowianie nie mogli poradzić sobie z dokładnym przyjęciem zagrywki, a co za tym idzie z wyprowadzeniem ataku. Po kilku minutach gry było już 3:7, a trener AGH Andrzej Kubacki zmuszony był poprosić o czas. To na niewiele się jednak zdało bowiem gospodarze w dalszym ciągu nie potrafili dać sobie rady ze swoją pierwszą akcją. Po drugiej strony siatki szalał atakujący, Marcin Iglewski kończąc kolejne piłki. Przy stanie 13:20 na boisku w miejsce Sebastiana Matuli pojawił się Marcin Krawiecki, ale gra akademików nie uległa polepszeniu. Wrześnianie wygrali pewnie seta 25:18.

Druga odsłona meczu również rozpoczęła się lepiej dla siatkarzy prowadzonych przez Mariana Kardasa, bo od wyniku 4:2. Krakowianom udało się dogonić rywali, a następnie przy zagrywkach Jana Fornala odskoczyć na 2 oczka (7:5). Przyjezdni starali się dotrzymywać kroku rywalom, ale przydarzało im się coraz więcej błędów w ataku. Ponadto krakowianie zaczęli bardzo dobrze grać bokiem. Przewaga AGH na siatce powiększała się z piłki na piłkę, a sami gracze coraz bardziej się nakręcali. Przy stanie 22:15 Sebastian Matula ustrzelił zagrywką Mateusza Jasińskiego i stało się jasne, że gospodarze nie wypuszczą już wygranej z rąk w tym secie. Krakowianie zwyciężyli pewnie 25:16.

Nakręceni zwycięstwem akademicy przystąpili do trzeciej partii z wielkim animuszem. AGH, ponownie przy zagrywkach Fornala, wyszło na pięciopunktowe prowadzenie (9:4). Tym razem ponownie błędy w ataku popełniać zaczęli gracze gości, a konkretnie kapitan, Marcin Iglewski, który przeżywał ciężkie chwile w ofensywie. Przy stanie 16:10 ten doświadczony atakujący opuścił parkiet, a jego miejsce zajął Patryk Napiórkowski. Krakowianie kontynuowali swoją dobrą grę i ponownie zwyciężyli pewnie, tym razem 25:19.

Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia od samego początku należała do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 3:0. Przy stanie 9:6 punktowym blokiem na Damianie Doboszu popisał się Bartłomiej Mordyl i przewaga AGH wzrosła już do czterech oczek. Krakowianie cały czas wywierali na rywalach presję w polu serwisowym. Kulminacyjnym punktem kanonady była zmiana Romana Kąckiego. Przyjmujący AGH pojawił się na boisku przy wyniku 20:15 i popisał się trzema punktowymi zagrywkami, co jeszcze bardziej nakręciło zespół. Gospodarze byli nie do zatrzymania i rozprawili się z Krispolem 25:19, a w całym meczu 3:1.

Krakowianie zaprezentowali się zdecydowanie lepiej w każdym elemencie, przez całe spotkanie trzymając rękę na pulsie. W statystykach wyróżniał się szczególnie jeden element- blok, którym AGH zdobyło 15 oczek, przy jedynie 6 przeciwników. Świetne zawody rozegrali Arkadiusz Żakieta (16 punktów), Jan Fornal (18), a także pewny w przyjęciu i obronie libero Kamil Dembiec. W szeregach Krispolu cała gra ofensywna opierała się na Damianie Doboszu, zdobywcy 14 oczek. Niezłe zawody rozegrał również Wojciech Kaźmierczak, zapisując na swoim koncie 11 punktów.

AGH: Stajer (8), Żakieta (16), Błasiak (7), Fornal (18), Matula (5), Mordyl (13), Dembiec (libero) oraz Kącki (3) i Krawiecki
Krispol: Antosik (6), Iglewski (9), Dobosz (14), Jasiński (5), Kaźmierczak (11), Maćkowiak (2), Wroniecki (libero) oraz Pachocki, Narowski (1), Pasiński (3) i Napiórkowski (8)

AGH Kraków – APP Krispol Września 3:1
(18:25, 25:16, 25:19, 25:19)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:1 dla AGH Kraków