Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Legionovia i Dargfil w finale mistrzostw Polski kadetek

Legionovia i Dargfil w finale mistrzostw Polski kadetek

Legionovia Legionowo i Dargfil Tomaszów Mazowiecki zagrają w niedzielnym finale mistrzostw Polski kadetek. O brąz powalczą Pałac Bydgoszcz i MKS Dąbrowa Górnicza. 5. miejsce w Polsce zajął Energetyk Poznań po wygranej z MOS-em Wola Warszawa, siódme miejsce zajął zespół APS-u Rumia, który pokonał Impel Wrocław.

Sobotnie mecze turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetek w Rumi rozpoczął mecz o 7. miejsce pomiędzy gospodyniami a Impelem Wrocław. Pierwszy set łatwo i szybko padł łupem siatkarek APS-u, które rozgromiły rywala do 12. Wrocławianki wróciły jednak do gry w drugim secie i wyrównały stan spotkania. W kolejnych dwóch setach lepsze ponownie okazały się podopieczne trenera Roberta Sawickiego i to one zajęły 7. miejsce w Polsce w tym sezonie. Impel uplasował się na miejscu ósmym. 22 punkty dla zwycięskiej drużyny zdobyła w tym meczu Paulina Damaske.

Mecz o 5. miejsce w turnieju zaczął się dobrze dla młodych siatkarek MOS-u Wola Warszawa, które wygrały pierwszego seta z Energetykiem 25:21. Potem jednak na boisku dominowały poznanianki. Podopieczne trenera Marcina Orlika łatwo wygrały drugiego seta, w trzecim pokonały rywalki na przewagi, by w czwartym ponownie wygrać z dużą przewagą. Tym samym Energetyk Poznań rywalizację w kategorii kadetek zakończył na 5. miejscu w Polsce, a zespół ze stolicy zajął szóste miejsce. W ostatnim meczu sezonu 21 punktów dla Energetyka zdobyła Natalia Budnik.

o 7. miejsce:
Impel Wrocław – APS Rumia 1:3
(12:25, 25:21, 21:25, 24:26)

o 5. miejsce:
Energetyk Poznań – MOS Wola Warszawa 3:1
(21:25, 25:17, 26:24, 25:16)

Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy Legionovią i Pałacem Bydgoszcz nie był zbyt emocjonujący. Zespół prowadzony przez trenera Dawida Michora cały czas miał sporą przewagę i zdecydowanie dominował na boisku. Legionowianki wygrały w trzech szybkich setach do 18, 16 i 16 i pewnie awansowały do finału. Pałacowi nie udał się więc rewanż za zeszłoroczny finał, a Legionovia stanie przed szansą obrony tytułu mistrzowskiego. 18 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła kapitan zespołu, Maria Woźniak.

Drugi półfinał doskonale zaczął się dla zespołu MKS-u Dąbrowa Górnicza, który wysoko prowadził i mimo pogoni siatkarek Dargfilu wygrał 25:22. Druga partia była już o wiele bardziej wyrównana, a siatkarki z Tomaszowa Mazowieckiego odskoczyły w końcówce i wygrały 25:23, wyrównując tym samym stan spotkania. Trzeciego seta podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza wygrały już pewniej, do 21, a w czwartym tomaszowianki rozgromiły przeciwnika 25:12. Dargfil tym samym zagra w niedzielnym finale z Legionovią, a dąbrowianki będą walczyć o brązowe medale z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Po 22 punkty dla Dargfilu w tym spotkaniu zdobyły Julita Piasecka oraz Martyna Łazowska.