Strona Główna > Aktualności > LE M: Macedonia niepokonana, Ukraina i Dania pewne Final Four

LE M: Macedonia niepokonana, Ukraina i Dania pewne Final Four

W drugim dniu pierwszego turnieju grupy A Ligi Europejskiej mężczyzn wygrane odniosły zespoły Szwecji oraz Macedonii, która z kompletem punktów przewodzi w tabeli. Grupa B rozgrywa już drugi turniej i w meczu na szczycie Ukraińcy pokonali Duńczyków. Oba zespoły zagwarantowały sobie już udział w turnieju finałowym.

W drugim dniu rozgrywanego w Skopje pierwszego turnieju grupy A Ligi Europejskiej spotkały się zespoły, które w piątek przegrały swoje mecze. Azerowie wygrali dwa pierwsze sety meczu ze Szwedami, ale ci po zaciętej końcówce trzeciego seta wygranej 26:24 wrócili do gry i… rozbili rywali w kolejnej partii do 9! O wyniku rozstrzygnął tie-break, w którym lepsi okazali się podopieczni trenera Johana Isacssona, zapisując tym samym na swoim koncie pierwszą wygraną. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobył Dardan Lushtaku (19).

W drugim spotkaniu Macedończycy dość łatwo poradzili sobie z reprezentacją Albanii. Podopieczni trenera Dragutina Baltica pokonali rywali w trzech setach i z kompletem punktów zasiadają w fotelu lidera tabeli grupy A. Świetny mecz rozegrał najnowszy nabytek Onico Warszawa, Nikola Gjorgiew. Macedończyk był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny, zdobył 23 punkty, notując 64% skuteczności w ataku.

Szwecja – Azerbejdżan 3:2
(19:25, 23:25, 26:24, 25:9, 15:12)
Albania – Macedonia 0:3
(21:25, 16:25, 22:25)

Na Węgrzech jest rozgrywany już drugi turniej grupy B Ligi Europejskiej mężczyzn. W najciekawszym spotkaniu w sobotę Ukraina pokonała 3:1 reprezentację Danii, rewanżując się tym samym rywalom za porażkę sprzed tygodnia. Wszystko wskazuje więc na to, że Ukraińcy zajmą pierwsze miejsce w grupie przed Duńczykami, a oba zespoły mają już zapewniony udział w turnieju finałowym. Dobry mecz rozegrał Maksym Drozd, zdobywca 21 punktów dla zespołu ukraińskiego.

W pierwszym sobotnim meczu Węgrzy pokonali 3:1 reprezentację Izraela prowadzoną przez polskiego szkoleniowca Grzegorza Rysia. Po wygraniu pierwszego seta gospodarze chwilę dekoncentracji przypłacili przegraną drugą partią. W dwóch kolejnych jednak ich przewaga nie podlegała już dyskusji i Węgrzy odnieśli zwycięstwo za trzy punkty. 19 razy dla swojego zespołu punktował Zolta Kovacs, w drużynie Izraela najskuteczniejszy był Yuval Finkelstein (12 pkt.)

Izrael – Węgry 1:3
(19:25, 25:20, 13:25, 22:25)
Ukraina – Dania 3:1
(23:25, 25:19, 25:21, 25:22)