Strona Główna > Aktualności > LE K: Zakończyły się rozgrywki grupy A i C

LE K: Zakończyły się rozgrywki grupy A i C

W niedzielę zakończyły się rozgrywki grup A i C Ligi Europejskiej kobiet. Zgodnie z oczekiwaniami awans do półfinału zapewniły sobie już reprezentacje Hiszpanii i Finlandii. Pierwszy turniej grupy B wygrała Ukraina przed Francją.

W ostatnim dniu drugiego turnieju grupy A Ligi Europejskiej w Mińsku pierwsze punkty i pierwsze zwycięstwo odniosła reprezentacja Austrii. Podopieczne trener Swietłany Ilic pokonały 3:1 Albanię, a najskuteczniejszą zawodniczką tego meczu była Srna Markovic, która zdobyła dla swojego zespołu 18 punktów. Albanki w czwartym secie prowadząc 16:11, były bliskie doprowadzenia do tie-breaka, straciły jednak całą przewagę i przegrały 23:25, nie zdobywając nawet punktu.

W ostatnim spotkaniu Finlandia pokonała bez straty seta reprezentację Białorusi. Wszystkie trzy sety były niezwykle zacięte, jednak końcówki należały do Finek, które do zwycięstwa poprowadziła znów Piia Korhonen, zdobywczyni 23 punktów. Finlandia zakończyła rozgrywki grupowe z kompletem punktów i bez straconego seta, wyrasta więc na jednego z faworytów do wygrania tegorocznej Ligi Europejskiej.

Grupa A:
Austria – Albania 3:1
(25:16, 25:16, 18:25, 25:23)
Finlandia – Białoruś 3:0
(25:21, 25:23, 27:25)

W ostatnim dniu pierwszego turnieju grupy B w Tbilisi Francja pokonała 3:1 reprezentację Czarnogóry, zapewniając sobie drugie miejsce w tabeli. Francuzki pierwszego seta zwyciężyły na przewagi i były bliskie zakończenia spotkania w trzech setach, jednak w trzeciej partii przy stanie 24:24 zwycięstwo wymknęło im się z rąk. Dobry mecz rozegrały Marie-France Garreaudje oraz Juliette Fidon, które zdobyły dla Francji po 17 punktów.

W ostatnim spotkaniu Ukrainki nie miały żadnego problemu z pokonaniem najsłabszej jak na razie drużyny w grupie – Gruzji. Podopieczne trenera Garija Jegiazarowa w pierwszym secie rozbiły rywala do 12, w kolejnych dwóch Gruzinki zdobyły 20 i 21 punktów, ale nie były w stanie zagrozić przeciwniczkom. Najwięcej, bo 18 punktów, dla ekipy Ukrainy zdobyła Nadija Kodola.

Grupa B:
Francja – Czarnogóra 3:1
(28:26, 25:17, 24:26, 25:18)
Ukraina – Gruzja 3:0
(25:12, 25:21, 25:20)

Dwa trzysetowe spotkania oglądali kibice na koniec drugiego turnieju grupy C. W pierwszym Słowacja w trzech szybkich setach rozprawiła się z reprezentacją Szwecji i zajęła ostatecznie drugie miejsce w grupie. Z bardzo dobrej strony w tym meczu pokazała się znana z boisk Orlen Ligi Jaroslava Pencova, która zdobyła dla swojej drużyny aż 16 punktów.

Problemu z wygraniem ostatniego meczu grupowego nie miały również najlepsze w tabeli Hiszpanki, które rozprawiły się w trzech setach z Portugalią. Podopieczne trenera Pascuala Saurina w pierwszym secie rozgromiły rywalki do 13, w dwóch pozostałych Portugalia zdobyła po 20 punktów. Najskuteczniejsza w zwycięskim zespole była Maria Segura (13 pkt.).