Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do ME U-17 K: Porażka Polek z Włoszkami

Kwal. do ME U-17 K: Porażka Polek z Włoszkami

Nie udało się zająć pierwszego miejsca w grupie kwalifikacyjnej do mistrzostw Europy reprezentacji Polski kadetek. W meczu decydującym o pierwszym miejscu biało-czerwone przegrały 1:3 z Włoszkami i zajęły 2. miejsce w grupie. O tym, czy Polki awansują do turnieju finałowego, zdecydowały rozstrzygnięcia w innych grupach, ostatecznie jednak biało-czerwone nie zdołały awansować.

Polki w spotkanie z Włoszkami weszły bardzo źle. Italia szybko objęła prowadzenie 8:2 i później grając dobrze w każdym elemencie, a przede wszystkim ataku, powiększała przewagę (16:7). W premierowej odsłonie biało-czerwone zanotowały zaledwie 17% skuteczności w ataku, zaś ich rywalki 50%, a prym wiodła Loveth Oghosasere Omoruyi. Kiedy Włoszki prowadziły już 21:13, stało się jasne, że tego seta wygrają gładko i tak też się stało.

Biało-czerwone przebudziły się w odsłonie drugiej, chociaż ta była bardzo wyrównana. Podopieczne trenera Andrzeja Pecia prowadziły 8:7 i 16:14. Poprawiły zdecydowanie skuteczność swojego ataku (57% skuteczności). Ograniczyły własne błędy, których z kolei więcej przydarzyło się Włoszkom i w konsekwencji prowadziły 21:10 i ostatecznie wygrały tę odsłonę.

W trzecim secie wróciły demony z partii pierwszej. Polki znów dopadła niemoc w ataku, gdzie skończyły zaledwie 32% piłekz zaś Włoszki aż 63%. Włoszki także punktowały zagrywką, popisując się pięcioma asami serwisowymi. W konsekwencji szybko objęły prowadzenie 8:4, by potem grając konsekwentnie, sukcesywnie powiększać przewagę (16:8, 21:11) i pewnie wygrać tę część meczu.

Gospodynie turnieju z impetem weszły także w kolejnego seta (8:1). Polki nie były w stanie nawiązać walki z dobrze grającymi rywalkami w żadnym elemencie. Podopieczne Andrzeja Pecia nadal nie mogły znaleźć skuteczności w ataku (24% przy 55% przeciwniczek). Włoszki w tej partii także pięciokrotnie blokowały ataki biało-czerwonych i zanotowały cztery asy serwisowe. W dalszej części seta prowadziły 16:6 i 21:8, by ostatecznie pozwolić Polkom zdobyć tylko dziesięć oczek i po ostatnim gwizdku sędziego świętować awans na mistrzostwa Europy.

Polki skończyły mecz ze średnią skutecznością ataku na poziomie 32%, zaś Włoszki miały 57%, co pokazuje, jaka przepaść dzieliła oba zespoły. W bloku było 12:6 na korzyść Włoszek, a w asach serwisowych 13:5. W tym ostatnim elemencie brylowała Alesia Bolzonetti, autorka pięciu asów i zdobywczyni w całym meczu 19 punktów, najwięcej jednak, bowiem 20 oczek, zdobyła Loveth Oghosasere Omoruyi. Karolina Drużkowska i Zuzanna Kuligowska były liderkami polskiej ekipy, zdobyły odpowiednio 12 i 11 punktów.

Polska – Włochy 1:3
(13:25, 25:23, 14:25, 10:25)

Polska: Kuligowska (11), Drużkowska (12), Piasecka (7), Łazowska (1), Stefanik (4), Hyży (3), Borowczak (libero) oraz Korth, Poreda (3), Czyrniańska i Stambrowska
Włochy: Bolzonetti (19), Cagnin (11), Consoli (11), Monza (8), Nwakalor (7), Omoruyi (20), Magazza (libero) oraz Cortella