Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do ME U-17 K: Druga wygrana Polek

Kwal. do ME U-17 K: Druga wygrana Polek

Reprezentacja Polski kadetek po wczorajszej wygranej w tie-breaku z Chorwacją drugiego dnia turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy pokonała 3:0 Austrię. Podopieczne trenera Andrzeja Pecia nie dały rywalkom żadnych szans i jutro czeka je ostatni, najważniejszy i najtrudniejszy mecz. Rywalkami Polek będą gospodynie turnieju, Włoszki. To spotkanie zadecyduje o awansie do turnieju finałowego ME.

Nieco ponad godzinę potrzebowała siatkarska reprezentacja Polski kadetek, aby swój drugi mecz podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy rozstrzygnąć na własną korzyść. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia 8:5 Austriaczek, ale niebawem polski zespół przejął w pełni inicjatywę, by bardzo szybko odskoczyć od rywalek. Na drugiej przerwie technicznej to biało-czerwone prowadziły już pięcioma punktami, by ostatecznie wygrać tę partię 25:17.

Takim też rytmem przebiegały kolejne partie meczu, w trzeciej nasza reprezentacja osiągnęła nawet przewagę 21:4 i kompletnie rozbiła najsłabsze w turniejowej stawce przeciwniczki. W drugim piątkowym meczu reprezentacja Włoch pewnie pokonała 3:0 Chorwację i objęła prowadzenie w tabeli. Sobotni mecz Polek z Włoszkami zadecyduje o tym, która z tych reprezentacji uzyska bezpośredni awans do finałów mistrzostw Europy kadetek.

Polska – Austria 3:0
(25:17, 25:16, 25:10)

Polska: Kuligowska (9), Drużkowska (8), Piasecka (9), Łazowska (3), Stefanik (5), Hyży (1), Borowczak (libero) oraz Korth (4), Poreda (1), Czyrniańska (3) i Stambrowska (6)
Austria: Schlappack (6), Saric (5), Janka (4), Trauner (1), Trailovic (7), Ubiparip (1), Fuchs (libero) oraz Lippitsch, Wicks (2), Rihs (1), Brugger i Kaltenleitner