Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do MŚ U20: Mocny start Polek, Niemki bez szans

Kwal. do MŚ U20: Mocny start Polek, Niemki bez szans

Polskie juniorki z impetem rozpoczęły turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. Ekipa prowadzona przez Wiesława Popika nie dała większych szans Niemkom, pokonując rywalki zza zachodniej granicy bez straty seta.

Podopieczne Wiesława Popika już na początku dały się we znaki swoim rywalkom z Niemiec i na pierwszej przerwie technicznej miały aż czteropunktowe prowadzenie (8:4). Po powrocie na boisko obraz gry się nie zmienił, a boiskowe wydarzenia nieprzerwanie kontrolowały młode Polki, odskakując rywalkom na 9 oczek (16:7). Biało-czerwone nie pozwoliły przejąć inicjatywy Niemkom, punktując raz po raz (21:9) i pewnie wygrywając premierową odsłonę aż 25:17. Prym w tym secie wiódł duet Zuzanna Górecka – Natalia Murek, który wspólnymi siłami wywalczył 11 punktów.

Również pierwsze momenty kolejnej odsłony należały do Polek, które ponownie zapewniły sobie kilkupunktową przewagę, powiększając ją wraz z biegiem tej części meczu (16:11). Choć prowadzenie siatkarek znad Wisły nie było aż tak ogromne jak wcześniej, to nadal nie było do zakwestionowania (21:14). Polskie juniorki znów nie dały swoim rywalkom szans, tym razem pozwalając im zapisać na swoim koncie 18 oczek. Ekipa trenera Popika o wiele lepiej radziła sobie w każdym siatkarskim elemencie, górując znacząco przede wszystkim w skuteczności ataku, a także bloku.

Trzeci set znów przebiegał pod dyktando biało-czerwonych, które szybko zapewniły sobie 4 oczka różnicy (8:4). Choć przez chwilę Niemkom udało się zmniejszyć straty, to wysokie prowadzenie szybko wróciło na stronę Polek (16:9), które cały czas były zespołem wyraźnie lepszym (21:12). Polska reprezentacja nie pozwoliła sobie na żadną chwilę dekoncentracji i zwycięstwem 25:17 przypieczętowała udana otwarcie turnieju kwalifikacyjnego. Najlepiej punktującą siatkarką została Natalia Murek, która w tych trzech szybkich setach zapisała na swoim koncie aż 19 punktów. Biało-czerwone lepiej radziły sobie w ataku, kończąc spotkanie z 49-procentową skutecznością. Do swojej dobrej gry w ofensywie dodały także 8 udanych bloków i 6 asów serwisowych.

Niemcy – Polska 0:3
(12:25, 18:25, 17:25)

Polska: Górecka (12), Murek (19), Grabka (1), Łukasik (10), Różyńska (4), Gryka (8), Stenzel (libero) oraz Lipska, Nowicka i Łysiak (libero)
Niemcy: Agbortabi (6), Kastner, Krause (5), Orthmann (5), Skinner (13), Ambrosius (4), Morgenroth (libero) oraz Koppen (libero), Klein i Lohann