Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do MŚ U-21: Serbowie i Ukraińcy zagrają o awans. Niemcy zgodnie z planem

Kwal. do MŚ U-21: Serbowie i Ukraińcy zagrają o awans. Niemcy zgodnie z planem

fot. CEV

Polscy juniorzy turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata U-21 rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad reprezentacją Belgii. W Berlinie o awans na mistrzostwa świata walczą także gospodarze Niemcy oraz Łotysze, natomiast w grupie E w Serbii w turnieju biorą udział Ukraińcy, Bułgarzy, Francuzi oraz Serbowie.

W Serbii siatkarze z Ukrainy mierzyli się z reprezentacją Bułgarii. W premierowej partii zwycięstwo na swoim koncie zapisali podopieczni Nikołaja Żeliazkowa i mieli swoje szanse również w drugiej odsłonie. Po grze na przewagi triumfowali jednak Ukraińcy 26:24. Także w trzecim secie bardzo długo przewagę mieli Bułgarzy (21:18), jednak ponownie w zaciętej końcówce więcej chłodnej głowy zachowali reprezentanci Ukrainy (27:25) i poszli za ciosem w czwartej części meczu, którą kontrolowali już od początku do końca. Najwięcej punktów zapisał na swoim koncie Dmytro Wietskij, kończąc spotkanie z 22 oczkami, a po drugiej stronie siatki 16 punktów zdobył Ilijan Prespow.Ukraina – Bułgaria 3:1
(22:25, 26:24, 27:25, 25:21)

Choć drugi pojedynek pomiędzy Francją i Serbią zakończył się w trzech setach, to emocji w nim nie brakowało. Najmniej wyrównana była premierowa odsłona, w której 25:20 zwyciężyli gospodarze turnieju, Serbowie. W kolejnej partii bardzo walka trwała do samego końca i o wyniku decydowała długa gra na przewagi, a i w niej triumf mogli święcić podopieczni Wladimira Vasovicia (33:31). Swoje szanse Francuzi mieli w secie numer trzy, wchodząc w kluczową część tej partii z jednopunktowym prowadzeniem (21:20). Końcówka należała jednak do serbskich zawodników, którzy tym samym zamknęli spotkanie w trzech setach i przewodzą w tabeli. Ekipa z Bałkanów lepiej radziła sobie przede wszystkim w ataku oraz bloku, 9 razy powstrzymując rywali na siatce. Lepsze przyjęcie francuskich juniorów nie przełożyło się jednak na ich grę w ofensywie. Także ich 6 asów serwisowych nie wystarczyło, aby wygrać chociażby jednego seta. Serbowie o awans na mistrzostwa świata zmierzą się w sobotę w bezpośrednim meczu z Ukrainą.

Francja – Serbia 0:3
(20:25, 31:33, 23:25)

Tabela grupy E:

  1. Serbia 6 pkt
  2. Ukraina 6 pkt
  3. Francja 0 pkt
  4. Bułgaria 0 pkt

Polscy juniorzy lepsi od Belgów

W Berlinie gospodarze potwierdzili swoją kandydaturę do awansu na mistrzostwa świata w Czechach. Choć w premierowej partii starcia z reprezentacją Łotwy musieli uznać wyższość rywali, to w kolejnych setach dyktowali już warunki gry. Pewnie zapisali na swoim koncie drugą odsłonę 25:20, a także triumfowali w trzeciej. Swoją dominację nad Łotyszami potwierdzili również w czwartej partii, w której nie pozwolili rywalom dobić do granicy 20 oczek. Na przestrzeni całego spotkania Niemcy lepiej spisali się w ofensywie, kończąc 56 proc. swoich ataków. Dodatkowo postawili 13 bloków, a bezpośrednio zza linii 9. metra punktowali 8 razy. Zdecydowanym liderem zespołu prowadzonego przez Johana Verstappena był Jegor Bogaczew, kończąc spotkanie z imponującą 72-procentową skutecznością zbić i 26 oczkami na swoim koncie.

Łotwa – Niemcy 1:3
(25:23, 20:25, 22:25, 18:25)

Tabela grupy F:

  1. Polska 3 pkt
  2. Niemcy 3 pkt
  3. Łotwa 0 pkt
  4. Belgia 0 pkt

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved