Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do MŚ U-20 K: Wygrana i awans młodych Polek

Kwal. do MŚ U-20 K: Wygrana i awans młodych Polek

Polska juniorki, kwal. MŚ 2017

Po falstarcie i bolesnej porażce w pierwszym dniu kwalifikacji w drugim meczu siatkarkom Wiesława Popika udało się powetować słaby występ inaugurujący turniej. Tym razem juniorki bez większych problemów rozprawiły się z ekipą z Portugalii, pokonując swoje rówieśniczki 3:0 i dzięki temu udało im się awansować do drugiej rundy kwalifikacji.

Polskie juniorki w swoim drugim spotkaniu kwalifikacji do mistrzostw świata odrobiły lekcję i już na początku pojedynku z Portugalią wypracowały sobie prowadzenie (8:5). W kolejnej części seta udało im się błyskawicznie i zdecydowanie powiększyć swoją przewagę, która urosła aż do 8 oczek. Premierowa odsłona przebiegała pod całkowite dyktando podopiecznych Wiesława Popika, a liderką zespołu była Natalia Murek, do której szło najwięcej piłek (21:13). W końcówce Portugalkom udało się jeszcze zdobić kilka oczek, ale ten set zdecydowanie padł łupem polskich juniorek 25:18.

Młode siatkarki z Polski jeszcze lepiej weszły w kolejną odsłonę (8:3) i cały czas kontrolowały boiskowe wydarzenia. Biało-czerwone nie pozwalały swoim przeciwniczkom na zbyt wiele i w połowie partii miały już 7 punktów więcej na swoim koncie. W tym secie polskie juniorki posłały 2 asy serwisowe i cały czas przeważały na parkiecie, w końcówce zbudowały sobie aż 10 oczek przewagi, a w całym secie dały gospodyniom kwalifikacji zdobyć zaledwie 14 punktów.

Początek trzeciej odsłony to drobne rozkojarzenie polskiego teamu (3:4), który jednak bardzo szybko przypomniał sobie swoją postawę z poprzednich setów i wyszedł na niewielkie prowadzenie (10:8). Tym razem jednak biało-czerwonym nie szło już tak dobrze jak w dwóch wcześniejszych częściach spotkania. Rywalki nie pozwalały odskoczyć Polkom i w połowie seta doprowadziły do remisu po 16. Podrażnione siatkarki trenera Popika szybko zapisały na swoim koncie trzy następne akcje (19:16) i udało im się utrzymać dystans przed kluczowymi akcjami. Polki nie dały już wydrzeć sobie zwycięstwa, pewnie wygrywając tę odsłonę 25:21 i całe spotkanie 3:0.

Portugalia – Polska 0:3
(18:25, 14:25, 21:25)

Portugalia: Kobrock (6), Baptista (4), Gouveia (6), Ferreira (2), Monteiro (6), Kavalenka (12), Nora (libero) oraz Vieria i Pereira
Polska: Rasińska (9), Murek (17), Grabka (3), Łukasik (4), Świrad (3), Różyńska (4), Stenzel (libero) oraz Zakościelna (1), Fedusio (4) i Wołodko