Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. do MŚ U-20 K: Jednostronne piątkowe mecze

Kwal. do MŚ U-20 K: Jednostronne piątkowe mecze

W Wieliczce w grupie E po pewnym zwycięstwie reprezentacji Polski nad Niemkami również drugi mecz nie przyniósł emocji. Belgijki bez problemów wygrały bez straty seta z Bułgarią. W Turcji w grupie F Rosja wygrała 3:0 z Holandią, a Turcja w tym samym stosunku pokonała Chorwację.

O meczu reprezentacji Polski z Niemcami można przeczytać tutaj.

W drugim spotkaniu w Wieliczce również zabrakło emocji. Belgijki już od samego początku mocno zdominowały wydarzenia na boisku. Żółte tygrysice wyszły na prowadzenie 16:8 i nie oddały go do końca, pewnie wygrywając do 16. W drugiej partii zespół bułgarski praktycznie nie istniał na boisku. Dość powiedzieć, że od stanu 16:6 Belgijki pozwoliły rywalkom do końca seta na zdobycie… już tylko jednego punktu i rozgromiły zespół Bułgarii do 7. Podobny przebieg miała również ostatnia, trzecia partia spotkania, w której podopieczne trenera Dominique’a Bayensa wygrały do 14. Najwięcej punktów dla belgijskiej drużyny zdobyły Silke van Avermaet (12) i Manon Stragier (11). W sobotę Polki zagrają z Bułgarią, a Belgia zmierzy się z Niemcami.

4. Bułgaria 1 0 pkt. 0:3

W turnieju grupy F, rozgrywanym w Turcji, również w pierwszych spotkaniach nie było zbyt wielu emocji. Rosjanki mecz z Holandią rozpoczęły od prowadzenia 8:2 i w dalszej części seta tylko powiększały przewagę. Rozgromiły zespół Pomarańczowych do 9, a w drugim secie również miały ogromną przewagę (21:14). W końcówce Holenderki zdobyły jeszcze kilka punktów i przegrały do 19. W trzecim secie trener Wadim Pankow pozwoliły zaprezentować się kilku zawodniczkom rezerwowym, ale to Sborna cały czas kontrolowała wydarzenia na boisku, wygrywając ostatecznie do 21 i całe spotkanie 3:0. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Anna Kotikowa (14).

Gospodynie turnieju również z wysokiego C rozpoczęły mecz z Chorwacją i po kilkunastu minutach prowadziły już 21:10, wygrywając pierwszego seta do 13. W kolejnych partiach gra się nieco wyrównała. W drugim secie Chorwatki miały nawet niewielką przewagę (16:15), ale w końcówce ją straciły i po własnych błędach przegrały do 20. W trzecim secie również zespół Chorwacji prowadził jednym punktem (16:15), ale znów końcówka należała do podopiecznych trenera Onura Carikci. Najskuteczniejsze w tureckim zespole były Tutku Burcu Yuzgenc (14 pkt.) oraz Yasemin Guveli (13 pkt.)

Holandia – Rosja 0:3
(9:25, 19:25, 21:25)
Turcja – Chorwacja 3:0
(25:13, 25:20, 25:22)