Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kwal. do ME juniorów: Za nami druga runda kwalifikacji

Kwal. do ME juniorów: Za nami druga runda kwalifikacji

Zakończyła się druga runda kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorów. Awans do turnieju finałowego wywalczyły zespoły: Włoch, Rosji, Finlandii, Niemiec, Portugalii, Turcji, Białorusi i Francji, które wygrały swoje grupy. O kolejne dwa miejsca na ME w rundzie barażowej pod koniec czerwca powalczą obok Polaków także Hiszpanie, Izraelczycy, Czesi, Rumunii, Serbowie, Grecy i Łotysze.

W turnieju rozgrywanym we Włoskim Corigliano Calabro komplet zwycięstw odnieśli gospodarze, tracąc zaledwie jednego seta z Hiszpanią. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego dzięki dwóm wygranym nad Szwajcarią i Bułgarią zajęli drugie miejsce i powalczą w barażu. Bez wygranej turniej zakończyli Szwajcarzy.

Tabela:
1. Włochy (9 pkt., 3 wygrane, 0 porażek, sety 9:1)
2. Hiszpania (5 pkt., 2 wygrane, 1 porażka, sety 7:5)
3. Bułgaria (4 pkt., 1 wygrana, 2 porażki, sety 5:7 )
4. Szwajcaria (0 pkt., 0 wygranych, 3 porażki, sety 1:9)

Turniej w rosyjskiej Anapie wygrali siatkarze Sbornej, nie przegrywając meczu i tracąc zaledwie seta z Estonią. Zaskakująco dobrze spisali się także siatkarze Izraela, pokonując Węgrów i Estończyków, co dało im drugą lokatę i prawo gry w barażu. Bez wygranej turniej zakończyli siatkarze Estonii.

Tabela:
1.Rosja (9 pkt., 3 wygrane, 0 porażek, sety 9:1)
2 Izrael (6 pkt., 2 wygrane, 1 porażka sety 6:4 )
3. Węgry (3 pkt., 1 wygrana, 2 porażki, sety 3:7)
4. Estonia (0 pkt., 0 wygranych, 3 porażki, sety 3:9 )

W turnieju w czeskim Zdar nad Sazavou udział wzięły tylko trzy zespoły. Finowie, Czesi i Duńczycy odnieśli po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Najlepsi okazali się Finowie, którzy 3:0 pokonali Danię, ale przegrali 1:3 z gospodarzami. Duńczycy zaś okazali się lepsi od Czechów. W barażu zagra reprezentacja Czech. O miejscach w tabeli decydował stosunek setów i małych punktów.

Tabela:
1. Finlandia (3 pkt., 1 wygrana, 1 porażka, sety 4:3)
2. Czechy (3 pkt., 1 wygrana, 1 porażka, sety 4:4)
3. Dania (3 pkt., 1 wygrana, 1 porażka, sety 3:4)

Turniej w czarnogórskim Herceg Novi bez straty seta wygrali Francuzi, pokonując Łotwę, Czarnogórę i Słowenię. Łotysze zajęli drugie miejsce po wygranych 3:1 nad gospodarzami i Słowenią. Ci ostatni zakończyli turniej bez wygranej, ale z punktem za porażkę 2:3 z Czarnogórą.

Tabela:
1.Francja (9 pkt, 3 wygrane, 0 porażek, sety 9:0)
2.Łotwa (6 pkt, 2 wygrane, 1 porażka, sety 6:5)
3. Czarnogóra (2 pkt, 1 wygrana, 2 porażki, sety 4:8)
4. Słowenia ( 1. pkt, 0 wygranych, 3 porażki, sety 3:9)

Na mistrzostwa Europy pojadą także młodzi Niemcy, a to za sprawą zwycięstwa w turnieju w rumuńskim Ploiesti. Nie stracili oni w tych zawodach nawet seta, pokonując kolejno Austrię, Szwecję i Rumunię. Gospodarze za sprawą wygranych nad Austrią i Szwecją zagrają w barażu. Bez wygranej zawody zakończyli Austriacy, ale zdobyli punkt za porażkę 2:3 ze Szwecją.

Tabela:
1. Niemcy (9 pkt., 3 wygrane, 0 porażek, sety 9:0)
2. Rumunia (6 pkt., 2 wygrane, 1 porażka, sety 6:4)
3. Szwecja (2 pkt., 1 wygrana, 2 porażki, sety 4:8)
4. Austria (1 pkt., 0 wygranych, 3 porażki, sety 2:9)

Niespodzianką zakończyły się zawody w serbskim Zrenjaninie. Brały w nim udział Portugalia, Serbia i Norwegia. Ci pierwsi pokonali bez większych problemów Norwegów, a także ku zaskoczeniu wszystkich – Serbów. Gospodarze jednak dzięki wygranej nad ekipą ze Skandynawii zajęli drugie miejsce.

Tabela:
1. Portugalia (6 pkt., 2 wygrane, 0 porażek, sety 6:1)
2. Serbia (3 pkt., 1 wygrana, 1 porażka, sety 4:3)
3. Norwegia (0 pkt., 0 wygranych, 2 porażki, sety 0:6)

Turniej w słowackim Humenne zakończył się totalną katastrofą gospodarzy. Przegrali oni zarówno z Turcją (2:3), jak i Grecją (1:3) i zajęli ostatnie miejsce. Najlepsi okazali się siatkarze z Turcji, którzy oprócz gospodarzy pokonali także Grecję 3:0.

Tabela:
1. Turcja ( 5 pkt., 2 wygrane, 0 porażek, sety 6:2)
2. Grecja ( 3 pkt, 1 wygrana, 1 porażka, sety 3:4)
3. Słowacja (1 pkt., 0 wygranych, 2 porażki, sety 3:6)

W turnieju rozgrywanym w ukraińskich Czerkasach faworytem byli Polacy, ale ostatecznie najlepsi okazali się Białorusini, pokonując najpierw niespodziewanie 3:0 Polskę, a potem kolejno 3:1 Chorwację i 3:0 Ukrainę. Polacy po nieudanym starcie pokonali potem 3:1 Ukrainę i 3:0 Chorwację i zagrają w barażu. Gospodarze z jednym zwycięstwem zajęli trzecie miejsce, zaś Chorwacja zakończyła zawody bez wygranej.