Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kwal. do LM: Zwycięstwa gości w pierwszych meczach

Kwal. do LM: Zwycięstwa gości w pierwszych meczach

We wtorek odbyły się cztery spotkania II rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzyń. Wygrane odniosły zespoły Developresu Rzeszów, Vakifbanku Stambuł, Jenisieju Krasnojarsk oraz Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie. Wszystkie te drużyny w sobotę będą gospodarzami meczów rewanżowych i są bardzo blisko awansu do fazy grupowej.

Vakifbank Stambuł w trzech setach pokonał w Mińsku Minczankę. Podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego dość łatwo poradziły sobie z rywalkami w dwóch pierwszych setach, w trzecim jednak miały sporo kłopotów. Przyjezdne prowadziły od początku, mając 2-3 punkty przewagi, jednak w końcówce Minczanka dzięki dobrej grze Nadziei Smirnowej doprowadziła do walki na przewagi. Ostatecznie wygrał ją turecki zespół 29:27 i zakończył spotkanie trzysetową wygraną. 18 punktów w tym meczu zdobyła chińska przyjmująca Vakifbanku, Ting Zhu.Wiedziałem, że nie będzie to łatwy mecz, Minczanka zaprezentowała się bardzo dobrze w meczach z Rocheville Le Cannet. Trochę się obawialiśmy, to nasz pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń i jeszcze trochę błędów zrobiliśmy w przyjęciu zagrywki. Mimo to bardzo cieszę się z wygranej – mówił po meczu włoski szkoleniowiec Vakifbanku, który jest zdecydowanym faworytem w rewanżu.

Zacięte spotkanie oglądali kibice w bułgarskim Płowdiw, gdzie Maritza zmierzyła się z Jenisiejem Krasnojarsk. W dwóch pierwszych setach gospodynie zaprezentowały się bardzo dobrze, wygrywając do 21 i 18, brylowały w ataku Nasja Dimitrowa oraz Kremena Kamenowa (obie zdobyły w tym meczu po 21 punktów). W trzecim secie do głosu doszedł zespół rosyjski, który na drugiej przerwie technicznej prowadził trzema punktami. Siatkarki Maritzy jednak odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 21:19. Wydawało się, że bułgarski zespół zakończy ten mecz w trzech setach, jednak przytrafił się mu przestój i przegrał do 22. To napędziło grę przyjezdnych – Jenisiej wygrał czwartego seta, a w tie-breaku wygrał 16:14 i to podopieczne trenera Aleksandra Koszkina mają więcej szans na awans przed rewanżem w Krasnojarsku. W zespole gości 22 punkty w tym spotkaniu zdobyła Marija Frołowa. Maritza to dobry zespół, gra szybką siatkówkę, ma dobre pierwsze tempo i skrzydłowe. Po przegranych dwóch setach udało nam się trochę uspokoić i zagrałyśmy jak zespół. Myślę, że w naszej hali pomogą nam kibice i powrót do swojej gry będzie łatwiejszy – przyznała po meczu Natalia Małych.

W trzech setach zakończyła mecz z holenderskim zespołem Sliedrecht Sport drużyna Joanny Wołosz. Imoco Volley Conegliano wygrało do 15, 23 i 21 i jest zdecydowanym faworytem do awansu do fazy grupowej. Jedynie w drugiej partii przyjezdne musiały gonić wynik, jednak w końcówce rozstrzygnęły seta na swoją korzyść. Joanna Wołosz grała jedynie w pierwszym secie, w którym została zmieniona przez Athinę Papafotiou – Greczynka pozostała na boisku już do końca spotkania. Najwięcej, bo 12 punktów dla włoskiej drużyny zdobyła Anna Nicoletti, o punkt mniej Kimberly Hill. To był najsłabszy nasz mecz w tym sezonie – przyznał trener Daniele Santarelli. Musimy jeszcze pracować nad wieloma elementami, potrzebujemy też odpoczynku, ponieważ gramy co trzy dni i nie jest łatwo podróżować, trenować i grać cały czas. Mam nadzieję, że w sobotę zagramy zupełnie inaczej. W tym meczu popełniliśmy zbyt wiele błędów, zwłaszcza w drugiej partii. W sobotę chciałbym zakończyć tę rywalizację zwycięstwem, ale już w zupełnie innym stylu – dodał włoski szkoleniowiec.

W Mariborze Developres SkyRes Rzeszów pokonał 3:1 miejscowy zespół Branika. Więcej o meczu można przeczytać tutaj. – Jestem zadowolona z meczu i naszej wygranej, która daje nam przewagę przed rewanżem w Polsce. Awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń byłby bardzo dobrym wynikiem dla naszego młodego klubu. Mecz był trudny, gospodynie zagrały z sercem i zaangażowaniem, ale ostatecznie nasze doświadczenie przeważyło – powiedziała po meczu kapitan rzeszowskiej drużyny, Jelena Blagojević.