Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Kolejne udane sparingi Bułgarów przed mistrzostwami Europy

Kolejne udane sparingi Bułgarów przed mistrzostwami Europy

Podopieczni trenera Plamena Konstantinowa w ramach przygotowań do rozpoczynających się już niebawem mistrzostw Europy mają już za sobą cztery sparingi. Bułgarzy spisali się w nich bardzo dobrze, pokonując przypomnijmy najpierw Iran, a ostatnio także dwukrotnie Belgię. Lepsza od Bułgarów okazała się jedynie reprezentacja Turcji. 20.08 trener Konstantinow ogłosi skład zespołu na mistrzostwa Starego Kontynentu. Nie jest zagrożony udział Cwetana Sokołowa, który narzekał na drobny uraz kolana.

Sparingi z Belgami były rozegrane niedawno, bowiem w miniony piątek i w sobotę. W pierwszym meczu Bułgaria oddała podopiecznym Vitala Heynena jednego seta. Gospodarze słabo weszli w ten mecz i nie mieli nic do powiedzenia w premierowej odsłonie. Potem jednak na boisku rozgorzała walka, ale w dwóch kolejnych setach nieznacznie lepsi okazali się Bułgarzy. W ostatniej partii podopieczni Plamena Konstantinowa już dominowali na boisku. Szkoleniowiec wykorzystał w tym test-meczu prawie wszystkich zawodników. Dwanaście punktów w tym meczu zdobył Todor Skrimow (3 asy serwisowe, 72% pozytywnego przyjęcia i 50% skuteczności w ataku), a po 11 dołożyli Rozalin Penczew (1 as serwisowy, 50% pozytywnego przyjęcia i aż 82% skuteczności ataku) i Wiktor Josifow (6 bloków, 56% skuteczności w ataku). Po stronie belgijskiej liderem okazał się Kevin Klinkenberg z 12 punktami (2 asy, jeden blok, 50% pozytywnego przyjęcia i 64% skuteczności w ataku).

Bułgaria – Belgia 3:1
(14:25, 25:22, 25:22, 25:18)

Dzień później zespoły w Warnie spotkały się ponownie. Bułgarzy tym razem wygrali bez straty seta i jedynie w drugim secie pozwolili rywalom przekroczyć granicę dwudziestu punktów. Bułgarzy szybko objęli prowadzenie dzięki atakom Todora Aleksiewa i Cwetana Sokołowa (7:4). W ekipie Plamena Konstantinowa funkcjonowało wszystko, od ataku po zagrywkę (16:11, 21:15). Wyrównana walka była za to na początku partii numer dwa, ale potem Bułgarzy odskoczyli na 16:13, a kiedy zadziałał blok, zrobiło się już 20:14. Belgowie starali się odrabiać straty, zdobyli w pewnym momencie trzy punkty w serii, ale ostatecznie to gospodarze spokojnie doprowadzili seta do zwycięskiego końca. W trzeciej partii Belgowie prowadzili już 5:1, ale Bułgarzy wyrównali na 8:8. „Czerwone Diabły” ponownie odskoczyły, tym razem na 12:10, ale na 13:13 wyrównał atakiem Cwetan Sokołow. Po drugiej przerwie technicznej dominowali już siatkarze Plamena Konstantinowa (24:18). Mecz zakończył atak Todora Skrimowa.

Bułgaria – Belgia 3:0
(25:19, 25:21, 25:19)

Wcześniej  przypomnijmy Bułgarzy pokonali 3:2 Iran (20:25, 25:18, 21:25, 25:23, 15:8), gdzie najlepiej punktującymi z odpowiednio 15 i 13 oczkami na koncie okazali się bracia Rozalin i Nikołaj Penczew, a także przegrali z Turcją 2:3 (25:22, 25:22, 19:25, 24:26, 13:15). W tym drugim meczu liderami okazali się Cwetan Sokołow (16 pkt.) i Teodor Todorow (11). Bułgarzy na mistrzostwach Europy zagrają w Krakowie ze Słowenią, Rosją i Hiszpanią, Belgia zaś w Katowicach zmierzy się z Francją, Turcją i Holandią. Przed turniejem ekipę Vitala Heynena czeka jeszcze sparing z Niemcami.

źródło: inf. własna, sportal.bg