Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Klima Błażowa nie zagra w II lidze

Klima Błażowa nie zagra w II lidze

Mimo zasłużenie wywalczonego do II ligi siatkarzy awansu Klima Błażowa nie zagra po raz pierwszy w historii na szczeblu centralnym.

Już wcześniej dochodziły sygnały, że klub nosi się z takim zamiarem, prezes zarządu Ryszard Pępek nie chciał składać jednoznacznej deklaracji, ale wspomniał, że może do takiej sytuacji dojść. Trener Michał Środa dodawał, że aby zagrać w II lidze, drużyna wymagać będzie dużych wzmocnień. Zaznaczył, że w klubie jest wielu zdolnych siatkarzy z Błażowej i okolic, ale klub potrzebuje graczy z drugoligowym doświadczeniem, a tych w drużynie jest jak na lekarstwo. Na dodatek deklarację rezygnacji z dalszej gry w siatkówkę złożyli dwaj kluczowi gracze: Grzegorz Mańko i Marcin Środa. Termin zgłoszeń do rozgrywek II ligi mija, a tymczasem do redakcji Nowiny24 dotarło oświadczenie klubu, w którym zarząd tłumaczy podjętą decyzję.Oto treść oświadczenia klubu z Błażowej:

„Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Gminy Błażowa Impuls mając na względzie rozwój siatkówki w naszym regionie, informuje o Rezygnacji z udziału w rozgrywkach siatkówki II ligi mężczyzn zespołu Klima Błażowa. Po uzgodnieniu ze sponsorami trenerem, zawodnikami, jak i samorządem Gminy stwierdziliśmy, iż wymagania finansowe, jak i kadrowe są zbyt wysokie. Zawodnicy zespołu Klima Błażowa w sportowy sposób wywalczyli miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich na szczeblu II ligi, czego im serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z ich osiągnięć, ale naszym priorytetem jest popularyzacja siatkówki i budowanie drużyn młodzieżowych, co z trudem realizujemy. Każdy z zawodników ma możliwość realizacji swoich ambicji sportowych w drużynach już istniejących na Podkarpaciu i nie tylko.”

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved