Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kiepski początek Polek w Bundeslidze

Kiepski początek Polek w Bundeslidze

W sobotę zainaugurowała rozgrywki niemiecka Bundesliga siatkarek. Pierwszym liderem został zespół USC Münster. W niemieckiej ekstraklasie w tym sezonie grają trzy polskie zawodniczki, ale w pierwszej kolejce ich zespoły doznały porażki, a one zanotowały dość przeciętne występy.

Najwięcej emocji w pierwszej kolejce Bundesligi siatkarek było w Poczdamie, gdzie gospodynie stoczyły zacięty, pięciosetowy bój z Dresdner SC. Po wygraniu pierwszego seta SC Poczdam oddał inicjatywę rywalkom i przegrywał już 1:2, doprowadził jednak do tie-breaka i wygrał ostatecznie 3:2. Ogromną rolę w tym spotkaniu odegrała Marta Drpa, która zdobyła dla swojego zespołu 30 punktów. Najskuteczniejsza w drużynie z Drezna Piia Korhonen zapisała na swoim koncie 23 punkty. Pierwszym liderem rozgrywek został USC Münster, który w trzech szybkich setach rozprawił się z Schwarz-Weiss Erfurt. 16 punktów w tym meczu zdobyła Ivana Vanjak.

Kiepsko sezon rozpoczęły zespoły z Polkami w składzie. VfB Suhl Thüringen przegrał wyjazdowe spotkanie z VC Wiesbaden 0:3. Sześć punktów dla drużyny gości zdobyła Katarzyna Bryda, notując 33-procentową skuteczność i 30 proc. dokładnego przyjęcia. Rozgrywająca Klaudia Konieczna tylko na moment pojawiła się w drugim secie spotkania na zagrywce. W drużynie VfB zagrała również reprezentantka Australii, Katharina Osadchuk, która ostatnie dwa sezony spędziła w zespole ŁKS-u Commercecon Łódź. Skończyła wszystkie swoje ataki, których było… dwa i zapisała na swoim koncie punkt z zagrywki. Porażki doznał również zespół Ladies in black Aachen z Karoliną Piślą w składzie. Podopieczne trener Saskii van Hintum przegrały 1:3 w Stuttgarcie z Allianz MTV, a polska przyjmująca wchodziła z ławki rezerwowych w pierwszym i trzecim secie.