Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Mróz: Tak wygrane sety budują pewność siebie

Katarzyna Mróz: Tak wygrane sety budują pewność siebie

W wielkich tarapatach były w sobotę w drugiej partii siatkarki Wisły Warszawa. Stołeczne zawodniczki w pięknym stylu odwróciły jednak losy seta i potem bez trudu wygrały kolejnego. Zwycięstwo 3:0 nad Grupą Azoty PWSZ Tarnów to była trzecia wygrana Wisły z rzędu. Bardzo dobrą zmianę zaprezentowała doświadczona środkowa, Katarzyna Mróz.

Pamiętam, że gdy wchodziłam na parkiet, to wysoko przegrywałyśmy. Oczywiście, że wierzyłam jeszcze w zwycięstwo w tej partii. W przeszłości wielokrotnie grałam w takich setach. Zawsze trzeba do samego końca liczyć na sukces. Nie byłam zdziwiona, że rywalki w drugiej odsłonie zagrały lepiej. Zawsze każdy chce zwyciężyć. My natomiast z tego spotkania powinniśmy wyciągnąć wnioski, dlaczego tak się czasami dzieje i poprawić naszą koncentrację – mówi Mróz.

Dla Wisły było to bardzo ważne zwycięstwo, a komplet zdobytych punktów pozwala utrzymać się na pozycji lidera tabeli I ligi. Przy takich problemach, jakie wiślaczki miały w tym spotkaniu, zwycięstwo ma też ważny aspekt mentalny. – Na pewno jednak tak wygrane partie i mecze budują morale zespołu oraz naszą pewność siebie – dodaje zawodniczka, która ostatnio nie wychodzi regularnie w pierwszej szóstce. – Może ostatnio gram mniej, ale wiem, jakie jest moje zadanie w drużynie i daję z siebie maksa. I cieszę się, że młodsze koleżanki mają się od kogo uczyć. W zespole mamy trzy środkowe i mam nadzieję, że w dalszej części sezonu także nie będzie kontuzji. Tego się trzymajmy – stwierdza Katarzyna Mróz, która w poprzednim sezonie zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w ekipie z Rzeszowa.

źródło: wisla-warszawa.pl