Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Butryn przedłużył kontrakt z GKS-em Katowice

Karol Butryn przedłużył kontrakt z GKS-em Katowice

fot. Klaudia Piwowarczyk

Karol Butryn, który jest ważną postacią w GKS-ie Katowice, poszedł w ślady Piotra Gruszki i przedłużył umowę z tegorocznym beniaminkiem PlusLigi. 23-letni atakujący podpisał nowy kontrakt na dwa sezony.

Karol Butryn zasilił szeregi GKS-u Katowice przed sezonem 2015/16 i był jedną z pierwszoplanowych postaci podczas finałów I ligi z SMS-em PZPS Spała. W tym roku szybko wywalczył miejsce w podstawowej szóstce i zadebiutował w PlusLidze. Pierwszy sezon w siatkarskiej ekstraklasie jest niezwykle udany dla atakującego. Karol Butryn w 28 meczach zdobył 427 punktów, z czego 32 zagrywką i 47 blokiem.Karol rozgrywa doskonały sezon. Szybko wdrapał się do pierwszej dziesiątki najlepszych atakujących w PlusLidze i jest bardzo ważnym ogniwem zespołu. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia i podpisaliśmy kontrakt na kolejne dwa lata. W Katowicach Karol nadal będzie mógł rozwijać swój talent, a kibice będą mogli cieszyć się jego świetną grą w następnych sezonach – mówił Dariusz Łyczko, menadżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

Zdecydowałem się na przedłużenie umowy, ponieważ GKS to bardzo dobry, stabilny klub z dużymi perspektywami na kolejne lata. Jestem bardzo zadowolony, że mogę uczestniczyć w tym projekcie. Będziemy dawać z siebie wszystko, żeby znaleźć się jak najwyżej w tabeli. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy w stanie walczyć o miejsca 5-6 – skomentował Karol Butryn.

Karol Butryn znalazł się również w szerokim składzie reprezentacji Polski seniorów na sezon 2017.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved