Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kantor i Łosiak ze zwycięstwami w Long Beach

Kantor i Łosiak ze zwycięstwami w Long Beach

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie zwalniają tempa. Po sukcesie w Gstaad Major, gdzie zdobyli srebrny medal, teraz nasi reprezentanci rywalizują w amerykańskim Long Beach w ramach World Series. Na początek Polacy pokonali 2:0 niemiecką parę Böckermann/Flüggen. W nocy biało-czerwoni zmierzli się z Kanadyjczykami  Benem Saxtonem i Chaimem Schalkiem, z którymi również wygrali bez straty seta. Po pierwszym dniu rywalizacji Kantor/Łosiak zajmują drugie miejsce w tabeli grupy B.

W turnieju w Long Beach, rozgrywanym w ramach World Series, udział bierze 8 par amerykańskich i 8 par spoza kontynentu. W tym gronie znaleźli się i nasi reprezentanci. Ubiegłotygodniowe srebro w Gstaad Major to najlepszy wynik biało-czerwonych w tym roku i dziewiąty medal tej dwójki w historii występów tej pary w turniejach World Tour. Nic więc dziwnego, że para Piotr Kantor i Bartosz Łosiak chciała potwierdzić swoją dyspozycję na amerykańskich plażach.

Przygodę z World Series nasi reprezentanci rozpoczęli od starcia z naszymi zachodnimi sąsiadami. Niemiecki duet Böckermann/Flüggen robił, co mógł, by przeszkodzić biało-czerwonym w odniesieniu zwycięstwa, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak udowodnili jednak, że mecz przebiega całkowicie pod ich dyktando. Pojedynek trwał 37 minut i po dwóch dość pewnie wygranych setach mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

W drugim meczu tego dnia Polacy w grupie B zmierzyli się z kanadyjskim duetem – Ben Saxton/Chaim Schalk. Chociaż byli oni nieco wyżej notowani niż Niemcy, również z nimi biało-czerwoni nie mieli większych problemów. W pierwszym secie Kantor i Łosiak wygrali do 18. W drugiej odsłonie natomiast, podobnie jak w meczu z Böckermannem i Flüggenem, Polacy triumfowali 21:19, a cały mecz trwał 38 minut.

W kolejnym dniu zmagań w Long Bech Polaków czeka ostatnie grupowe starcie. Tym razem ich przeciwnikami będą Pedlow/Schachter z Kanady, którzy przez lepsze ratio małych punktów wyprzedzają obecnie Kantora i Łosiaka w tabeli grupy B.

Kantor/Łosiak POL [2] – Böckermann/Flüggen GER [15] 2:0
(21:17, 21:19)

Kantor/Łosiak POL [2] – Saxton/Schalk CAN [10] 2:0
(21:18, 21:19)

źródło: inf. własna, wsobv.com