Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetów U-18: Niemcy i Włosi nadal niepokonani

ME kadetów U-18: Niemcy i Włosi nadal niepokonani

W czwartej kolejce mistrzostw Europy kadetów tylko jeden mecz zakończył się tie-breakiem. W grupie A reprezentacja Niemiec 3:2 pokonała Greków, utrzymując tym samym status jedynej niepokonanej drużyny. W grupie B wszystkie spotkania rozstrzygnęły się w trzech setach, a liderem tabeli pozostają Włosi, którzy tym razem pewnie pokonali reprezentację Francji.

Dość zaskakujące, bo pewne i trzysetowe zwycięstwo zapisali na swoim koncie siatkarze Białorusi, którzy w zaledwie 68 minut pokonali Bułgarów. Ekipa prowadzona przez Alekseja Kavaliou nie dała swoim rywalom szans w ani jednej partii, a tylko w trzeciej pozwoliła im przekroczyć barierę 20 oczek. Pomimo tego zespół z Białorusi nadal zamyka tabelę grupy A. Zarówno atak, jak i blok oraz zagrywka leżały po stronie Białorusinów, a wśród nich najlepiej punktującym graczem był Maksim Bahatka – 16 oczek.

Reprezentacja Turcji prowadziła już z czeskimi graczami 2:0, choć obie partie były dość wyrównane, a szalę zwycięstwa ekipa znad Bosforu przechylała na swoją korzyść dopiero w końcówkach. W trzeciej części meczu losy spotkania przedłużyli Czesi, jednak nie byli oni w stanie doprowadzić do tie-breaka, bowiem komplet punktów w czwartym secie przypieczętowali Turcy. Pierwsze skrzypce w tureckiej reprezentacji grał Kaan Gurbuz, który mógł pochwalić się 23 punktami, natomiast po czeskiej stronie siatki najlepiej punktującym graczem był Tomas Hendrich – 16.

Do podziału punktów doszło w ostatnim spotkaniu grupy A, w którym Grecy mierzyli się z Niemcami. Zespół z południa Europy prowadził już 2:1, ale drużynie Matusa Kalnego udało się wyrównać stan rywalizacji. W tie-breaku niemiecka kadra poszła za ciosem, od początku przejmując inicjatywę na boisku i kończąc tę krótką partię wynikiem 15:5. O sile niemieckiej ofensywy stanowił duet Erik Tohers oraz Filip John, który wspólnymi siłami wywalczył 25 punktów, natomiast po 16 oczek dla reprezentacji Grecji zdobyli Dimitrios Mouchlias oraz Charalampos Andreopoulos. Tym samym to kadeci z Niemiec pozostają liderami tabeli grupy A.

(19:25, 25:21, 25:17, 19:25, 5:15)

Siatkarze z Rosji w czwartej kolejce zmagań rozprawili się z Ukrainą, nie pozwalając rywalom w żadnym z trzech rozegranych setów na zbliżenie się do granicy 20 oczek. Ukraińcy najbliżej tego byli w premierowej partii, przegranej przez nich 18:25. Prawdziwym liderem Sbornej był Omar Kurbanow, który wywalczył dla swojej ekipy 15 oczek, z których 6 zdobył bezpośrednio z pola zagrywki. Rosjanie po czwartym dniu zmagań są wiceliderami tabeli.

W trzech setach rozstrzygnął się również pojedynek pomiędzy Belgią i Słowacją, a o wiele lepiej poradzili sobie siatkarze z Beneluksu, którzy górowali nad rywalami przede wszystkim w ofensywie, kończąc 45 proc. swoich akcji. W belgijskim teamie wyróżniał się Joost Peeters, zdobywca 17 oczek, natomiast 12 punktów dla Słowaków wywalczył Matus Suchanic. Do Belgów należy ostatni stopień podium tabeli, a Słowacja zamyka tę klasyfikację

Kolejne zwycięstwo do swojego konta dopisali włoscy kadeci, w zaledwie 65 minut odprawiając z kwitkiem Francuzów. Młodzi Włosi aż 12 blokowali swoich rywali, posyłając do tego na stronę rywala 6 asów serwisowych, przy zaledwie jednym francuskiej ekipy. W szeregach Italii brylował Alessandro Michieletto, który mógł pochwalić się 67-procentową skutecznością, a w sumie zdobył 15 oczek. Wśród Francuzów pierwsze skrzypce grał Mateo Lapierre – 10 punktów. Włosi pozostają więc jedyną niepokonaną ekipą w grupie B.