Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetów U-18 po drugim dniu

ME kadetów U-18 po drugim dniu

Po drugim dniu rozgrywanych w Czechach i na Słowacji mistrzostw Europu kadetów do lat 18 pozostały już tylko trzy niepokonane drużyny. W grupie A na czele tabeli z kompletem punktów jest reprezentacja Niemiec, w grupie B komplet zwycięstw mają Włosi, którzy pokonali Sborną i Belgowie. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

Inauguracyjną porażkę z Czechami reprezentanci Grecji powetowali sobie w kolejnym meczu z Turcją. Wprawdzie to Turcy wygrali pierwszego seta, w kolejnym jednak już górą byli podopieczni Stefanosa Nanasa. Niezwykle ważną trzecią partię Grecy rozstrzygnęli na swoją korzyść w zaciętej końcówce, a potem poszli za ciosem i wygrali cały mecz 3:1. Po 21 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyli Dimitrios Mouchlias oraz Charalampos Andreopoulos.

Sporo emocji było w meczu gospodarzy, reprezentacji Czech, z Bułgarią. Bułgarzy dwukrotnie w tym meczu wychodzili na prowadzenie, a Czesi za każdym razem doprowadzali do wyrównania. W decydującej partii sporą przewagę mieli jednak podopieczni trenera Nikołaja Iwanowa i to oni zgarnęli dwa punkty, zapisując na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju. 25 punktów dla bułgarskiej drużyny zdobył Samuil Walczinow, w zespole czeskim wyróżniał się Jiri Mikulenka, który punktował 23 razy.

Liderem grupy A z kompletem zwycięstw jest drużyna niemiecka, która w drugim dniu zawodów wygrała 3:1 z Białorusią. Rywale zdołali wygrać drugiego seta na przewagi, w pozostałych trzech partiach to Niemcy dyktowali warunki gry i kontrolowali wydarzenia na boisku. 29 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Filip John, 20 na swoim koncie zapisał Erik Röhrs.

(25:19, 29:31, 25:19, 25:19)

W drugiej kolejce spotkań grupy B drugie swoje zwycięstwo odnieśli młodzi siatkarze z Włoch. Podopieczni trenera Vincenzo Fanizzy przeciwnika mieli nie byle jakiego, bo po przeciwnej stronie siatki stanęli Rosjanie. Włosi wygrali pierwszego seta, w drugim jednak musieli uznać wyższość rywali. W kolejnych dwóch Sborna jednak nie dała rady nawiązać walki i uległa 1:3, notując na swoim koncie pierwszą porażkę. 21 punktów dla zwycięskiej ekipy zdobył Tomasso Stefani.

Po inauguracyjnej porażce z Belgią pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zanotowali Francuzi. Trójkolorowi w trzech setach uporali się w Puchowie z gospodarzami turnieju, reprezentacją Słowacji. Słowacy w trzecim secie byli bliscy przedłużenia swoich szans, jednak przegrali po walce na przewagi 24:26. W zespole francuskim wyróżniał się Ibrahim Lawani, który zdobył dla swojej drużyny 20 punktów.

Świetnie radzą sobie Belgowie, którzy drugiego dnia turnieju pokonali swoich rówieśników z Ukrainy i podobnie jak Włosi mają na koncie dwa zwycięstwa i komplet punktów. W tym meczu liderami belgijskiej drużyny byli Simon Plaskie (14 pkt.) i Seppe Rotty (13 pkt.) i to głównie dzięki nim Ukraińcy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i po raz drugi zeszli z boiska pokonani.