Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kadetki rozpoczęły walkę o mistrzostwo Polski

Kadetki rozpoczęły walkę o mistrzostwo Polski

Dwa trzysetowe i dwa pięciosetowe spotkania można było zobaczyć na początku zmagań o mistrzostwo Polski kadetek. Turniej finałowy rozgrywany jest w Rumi. Tytułu broni LTS Legionovia Legionowo, która w ubiegłorocznym finale w Słupsku pokonała KS Pałac Bydgoszcz 3:2. Zresztą przez ostatnie trzy lata z rzędu tytuł mistrza Polski kadetek należał do LTS-u Legionovii Legionowo. W porównaniu do ubiegłorocznej stawki drużyn w Rumi zabraknie brązowych medalistek z 2017 roku – Muszyny Proximy Kraków, a także MKS-u San-Pajdy Jarosław.

W pierwszym meczu grupy A jeden z faworytów, obrońca tytułu Legionovia Legionowo, pewnie pokonał KS Energetyka Poznań. Jedynie w pierwszym secie ekipa z Poznania przekroczyła granicę 20 punktów. Atutem podopiecznych Dawida Michora była z pewnością zagrywka (10:4 w asach serwisowych). W LTS-ie Legionovii najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobyła Orzoł (13 punktów), Partyka (11 punktów) i Woźniak (15 punktów). Z kolei w drużynie z Poznania najwięcej razy punktowała Borowczak (16 punktów). MVP została Julia Orzoł.

Również trzysetowe spotkanie rozegrano w drugim meczu tej grupy. Kadetki MKS-u Dąbrowa Górnicza pozwoliły rówieśniczkom z Impelu Wrocław jedynie w pierwszym secie zdobyć 20 punktów. Dąbrowianki znakomicie serwowały (13:4 w asach serwisowych), były także skuteczniejsze w ataku (37% przy 25% rywalek). Wrocławianki były jednak lepsze w bloku (7:3). Najwięcej punktów dla MKS-u zdobyła Martyna Jachimowicz (15 punktów), Klaudia Szwaja (11 punktów) i Julia Dybowska (10 punktów). MVP meczu wybrano Martynę Jachimowicz.

W pierwszym meczu drugiej grupy o zwycięstwie zadecydował tie-break. Gospodynie po pierwszym wygranym secie przegrały dwa kolejne. Ekipa z Rumi doprowadziła do tie-breaka, ale w decydującej partii zespół z Warszawy już od początku narzucił swój styl gry. Gospodynie były skuteczniejsze w ataku (38% przy 28% rywalek) i bloku (13:9). Podopieczne Stanisława Lizińczyka lepiej z kolei punktowały zagrywką (14:8). MVP została Oliwia Kosieradzka, która zdobyła 19 punktów. Po drugiej stronie siatki z kolei rządziła Paulina Damaske, zdobywczyni 24 oczek.

Tie-break rozstrzygnął także drugie spotkanie w tej grupie. MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki prowadził już z Pałacem Bydgoszcz 2:0, ale ekipa znad Brdy się nie poddawała. Doprowadziła do tie-breaka. W nim zespół z Tomaszowa w pewnym momencie odskoczył na kilka punktów i nie dał już sobie wyrwać zwycięstwa. MVP meczu została Natalia Slażyńska, a Paulina Krześlak i Oliwia Kubryn były najlepiej punktującymi, zdobywając odpowiednio 15 i 14 punktów. W ekipie Pałacu wyróżniała się Zuzanna Kuligowska, która zapisała na swoim koncie 22 punkty.