Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetek U-17: Rosja i Włochy zagrają w finale

ME kadetek U-17: Rosja i Włochy zagrają w finale

W meczach półfinałowych zgodnie z planem swoje spotkania wygrały Włoszki oraz Rosjanki i to one zagrają o tytuł najlepszej drużyny w Europie. O brązowy medal powalczą Turczynki oraz Bułgarki, Nie brakowało również emocji w meczach o miejsca 5:8. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu Rumunia wygrała ze Słowenią, w drugim meczu Białorusinki wygrały z Niemkami i zagrają o piąte miejsce.

Rosjanki dosyć pewnie i zdecydowanie wygrały z Turcją, a cały mecz trwał nieco ponad przysłowiową godzinę z prysznicem. Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały podopieczne trenerki Swietłany Safranowej. Lepiej spisały się w bloku oraz w ataku i dosyć pewnie wygrały dwie pierwsze partie spotkania. Trzeci set był jednostronnym popisem Rosjanek, które rozgromiły Turczynki do 14 i zapewniły sobie grę w finale. Najwięcej dla Rosji zdobyła Waleria Gorbunowa – 14, a dla Turcji Sabire Karacova -10.

W drugim spotkaniu półfinałowym Włoszki pokonały gospodynie turnieju, które dobrze rozpoczęły mecz z wyżej notowanymi Włoszkami i wygrały premierową odsłonę spotkania w stosunku 25:21. Jak się później okazało, było to wszystko, na co stać było w tym dniu Bułgarki. Gospodynie miały dobre przyjęcie, poprawnie spisały się w ataku, ale na niewiele się to zdało. W całym meczu Bułgarki popełniły aż 40 błędów własnych, nie potrafiły sforsować szczelnego bloku swoich rywalek i przegrały drugą i trzecią odsłonę meczu. W ostatniej czwartej partii o końcowym zwycięstwie Włoszek decydowała gra na przewagi, wykazały się one lepszą odpornością i tym samym zagrają w finale. Dla Włoszek 20 punktów zdobyła Loveth Omorouyi, natomiast dla Bułgarii aż 26 punktów zdobyła Aleksandra Georgiewa.

Mecze półfinałowe:
Rosja – Turcja 3:0
(25:18, 25:18, 25:14)
Włochy – Turcja 3:1
(21:25, 25:22, 25:10, 28:26)

Nie brakowało emocji w spotkaniach o miejsca 5-8. Zacięte i emocjonujące spotkanie rozegrały reprezentantki Rumunii oraz Słowenii. Po trzech setach prowadziła Słowenia, w czwartej odsłonie meczu po grze na przewagi lepsze okazały się Rumunki, które poszły za ciosem. Wygrały one decydującą partię spotkania i tym samym zagrają o piąte miejsce z Białorusinkami. Motorem napędowym Rumunek była Alexia Carutasu, która zdobyła 36 punktów i miała 53-procentową skuteczność w ataku. Siatkarka ta w znaczny sposób przyczyniła się do wygrania meczu przez Rumunię.

W drugim meczu Niemki wygrały pierwszego seta, a potem do głosu doszły Białorusinki, wygrały one trzy kolejne partie i cały mecz 3:1. W drugim i trzecim secie trwała zacięta walka pomiędzy obiema drużynami, a o wygranej podopiecznych Dimitrija Kota zadecydowały siatkarskie detale. W ostatnim secie Niemki nie podjęły walki i przegrały tego seta, tym samym pozostała im gra o miejsce siódme ze Słowenią.