Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetek U-17: Niemki i Włoszki nadal niepokonane

ME kadetek U-17: Niemki i Włoszki nadal niepokonane

Zakończył się trzeci dzień turnieju finałowego mistrzostw Europy kadetek U-17 w Sofii. W grupie A nie ma już drużyn niepokonanych, reprezentacja Bułgarii przegrała swój pierwszy mecz, ulegając Słowenii 1:3. Na czele tabeli jest Rosja, natomiast w grupie B nie do zatrzymania są reprezentacje Niemiec i Włoch, które po trzech meczach mają na swoim koncie komplet punktów.

Na czele grupy A mistrzostw Europy kadetek U-17 z 7 punktami na koncie znajdują się Rosjanki, które trzeciego dnia pokonały 3:1 reprezentację Serbii. Podopieczne Swietłany Safronowej we wszystkich czterech setach miały przewagę, jednak przysnęły nieco w końcówce drugiego, który padł łupem rywalek. Dla Rosjanek było to drugie zwycięstwo w turnieju, do którego walnie przyczyniły się Walerija Gorbunowa (14 pkt.) oraz Jelizawieta Koczurina (13 pkt.).

Gospodynie, które miały na swoim koncie dwie wygrane po tie-breaku, doskonale rozpoczęły mecz ze Słowenią od prowadzenia 8:1. Rywalki jednak szybko wzięły się do pracy i wygrały pierwszego seta do… 18. Bułgarki wprawdzie bardzo szybko doprowadziły do wyrównania, jednak w kolejnych setach znów górą były młode Słowenki i to one zgarnęły trzy punkty. W zwycięskiej drużynie 15 punktów zdobyła Neli Gorsek, w zespole Bułgarii 27 oczek na swoim koncie zapisała Aleksandra Georgiewa.

W ostatnim niedzielnym meczu tej grupy reprezentacja Białorusi nie miały zbyt wielu problemów, by wygrać z Węgrami. Podopieczne trenera Dzmitry Kota pokonały rywala w trzech szybkich setach do 20, 18 i 21 i podobnie jak cztery inne drużyny są wciąż w grze o awans do półfinału z tej grupy. W drużynie białoruskiej wyróżniała się Ksenia Liabiodkina, która zdobyła 20 punktów w tym meczu.

(25:20, 25:18, 25:21)

W grupie B pierwsze zwycięstwo w turnieju odniosły siatkarki Holandii, które pokonały 3:1 reprezentację Ukrainy. Pierwsza partia tego meczu padła wprawdzie łupem rywalek, ale w pozostałych trzech setach „Pomarańczowe” wygrywały już zasłużenie i bez problemu. 21 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Iris Vos, która była najskuteczniejszą zawodniczką reprezentacji Holandii. Ukrainki z zerowym kontem punktowym zamykają tabelę grupy B.

Nie do zatrzymania jak na razie są młode siatkarki z Włoch. W niedzielę po raz trzeci wygrały swój mecz i po raz trzeci za trzy punkty. Tym razem podopieczne trenera Marco Mencarellego wygrały 3:1 z reprezentacją Turcji, chociaż przegrany trzeci set do 14 chwały im nie przynosi. Dobry mecz w składzie Azzurich rozegrała Loveth Omoruyi, która zdobyła dla swojej drużyny 17 punktów.

Również komplet punktów na swoim koncie po trzech dniach turnieju mają siatkarki z Niemiec, które obok Włoszek są głównymi kandydatkami do awansu do półfinału. Niemki w trzech setach rozprawiły się z reprezentacją Rumunii, ale nie było to tak łatwe, jakby mógł sugerować wynik. W dwóch pierwszych setach Rumunki walczyły jak równy z równym i przegrywały dopiero po końcówkach. W trzecim secie przewaga niemieckiego zespołu nie podlegała już dyskusji. 15 punktów dla swojej drużyny zdobyła Julia Wesser, o dwa mniej Amelie Busch.