Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Włoszki rozbite, Holandia w półfinale

ME K: Włoszki rozbite, Holandia w półfinale

Tego się chyba nikt nie spodziewał… W pierwszym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Europy siatkarek reprezentacja Włoch została rozbita w trzech szybkich setach przez Holandię i pożegnała się z turniejem. Pomarańczowe pewnie awansowały do półfinału i w sobotę oraz niedzielę będą walczyć o medale.

Holenderki świetnie weszły w mecz, dzięki kąśliwym zagrywkom Lonneke Sloetjes zbudowały sobie trzypunktową przewagę (5:2), którą powiększyły po skutecznym ataku Anne Buijs. Włoszki zmniejszyły stratę za sprawą ataku Cristiny Chirichelli (7:9), ale ich rywalki szybko odbudowały wysoką zaliczkę (9:13). Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego miały problemy ze skończeniem pierwszej akcji, co pozwoliło Oranje wyjść na prowadzenie 17:11. Po pomyłce w ofensywie Paoli Egonu Holenderki miały osiem punktów przewagi (22:14), której nie oddały aż do końca seta. Pierwszą odsłonę spotkania zakończyła atakiem z prawego skrzydła Lonneke Sloetjes przy stanie 25:17 dla siatkarek z Beneluksu.

Kolejna partia rozpoczęła się od dwóch pomyłek w ofensywie Włoszek, a po ataku blok-aut Lonneke Sloetjes Holenderki miały cztery punkty przewagi (4:0), którą powiększyły dzięki atakowi Anne Buijs (7:1). Oranje podwyższyły zaliczkę za sprawą trudnych zagrywek Robin de Kruijf (12:4) i drużyna z Beneluksu utrzymała wysokie prowadzenie aż do drugiej przerwy technicznej, na której wygrywała 16:9. Siatkarki z Półwyspu z Apenińskiego miały problemy ze skutecznością w ofensywie, po bloku na Cristinie Chirichelli przegrywały już 11:19. Dzięki dobrej postawie w polu serwisowym Lucii Bosetti Włoszki zmniejszyły stratę do pięciu punktów (15:20), a po bloku Sary Bonifacio do trzech (19:22), ale nie zdołały wyrównać stanu seta, który padł łupem Holenderek (25:20).

Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego dobrze otworzyły trzecią odsłonę spotkania, dzięki trudnym zagrywkom Cateriny Bosetti miały dwa punkty przewagi (3:1), jednak Oranje błyskawicznie odrobiły straty po ataku Lonneke Sloetjes (5:5), a po mocnym uderzeniu z lewego skrzydła Maret Balkestein-Grothues Holenderki wyszły na prowadzenie (6:5), które powiększyły dzięki kąśliwym serwisom Robin de Kruijf (9:5). Włoszki miały problemy w przyjęciu, co przekładało się na nieskuteczną grę w ofensywie, po bloku na Paoli Egonu było 14:8 dla zawodniczek z Beneluksu. Dzięki trzem skutecznym atakom Anne Buijs z lewego skrzydła Oranje miały dziewięć oczek zaliczki (18:9), którą powiększyły po bloku na Cristinie Chirichelli (20:10). Holenderki miały piłki meczowe po uderzeniu Celeste Plak (24:12), drugą z nich wykorzystała Maret Balkestein-Grothues, która zakończyła spotkanie atakiem z lewego skrzydła (25:13).

Włochy – Holandia 0:3
(17:25, 20:25, 13:25)

Włochy: Folie (2), Orro (2), Bosetti C. (6), Chirichella (3), Bosetti L. (8), Egonu (15), De Gennaro (libero) oraz Sorokaite, Loda, Bonifacio (4) i Parrocchiale (libero)
Holandia: Belien (4), De Kruijf (6), Balkestein-Grothues (6), Sloetjes (20), Buijs (17), Dijkema (1), Knip (libero) oraz Stoltenborg, Plak (4) i Jasper