Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K, gr. A: Porażka Polek na zakończenie fazy grupowej

ME K, gr. A: Porażka Polek na zakończenie fazy grupowej

Po zwycięstwach nad Niemkami i Węgierkami w ostatnim spotkaniu fazy grupowej podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzyły się z Azerbejdżanem. Polki nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tym pojedynku i uległy rywalkom 0:3, rękawicę podejmując jedynie w trzecim secie. Tym samym Polki o awans do ćwierćfinału będą walczyć z barażu.

Polki dobrze weszły w mecz i po ataku Agnieszki Kąkolewskiej nasze reprezentantki miały dwa oczka przewagi (2:0), jednak Azerki szybko odrobiły straty i po autowym uderzeniu wyszły na prowadzenie 6:5. Kąśliwe zagrywki posyłała Kristina Jagubowa i gospodynie miały już cztery punkty przewagi (11:7), którą powiększyły za sprawą ataku Jelizawiety Samadowej (13:8). Biało-czerwone grały bardzo nieskutecznie w ataku i na drugiej przerwie technicznej przegrywały 10:16. Po dwóch asach serwisowych Poliny Rahimowej Azerki miały już dziewięć oczek więcej na swoim koncie (19:10), a dzięki blokowi na Zuzannie Efimienko ich prowadzenie wzrosło do jedenastu punków (22:11). Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się porażką naszych reprezentantek 14:25.

Gospodynie mistrzostw Europy świetnie rozpoczęły drugiego seta i po ataku Natalii Mammadowej zbudowały trzypunktową zaliczkę (3:0). Na pierwszej przerwie technicznej Azerki prowadziły 8:6, jednak Polki błyskawicznie zniwelowały prowadzenie rywalek dzięki dobrej grze w bloku (9:9). Dużo ożywienia w drużynie znad Wisły wprowadziła Natalia Murek i to po jej bloku na Polinie Rahimowej biało-czerwone wyszły na prowadzenie (10:9). Za sprawą dwóch potężnych serwisów atakującej reprezentacji Azerbejdżanu gospodynie wygrywały chwilę później 15:13. Nasze reprezentantki popełniały błędy w przyjęciu i przegrywały 16:21. Polki próbowały jeszcze odrobić straty, po bloku Zuzanny Efimienko było już tylko 20:23, ale nie były w stanie wyrównać stanu seta, którego gospodynie wygrały ostatecznie 25:21.

Biało-czerwone rewelacyjnie rozpoczęły trzecią partię, po asie serwisowym Martyny Grajber podopieczne Jacka Nawrockiego miały trzy oczka przewagi (5:2). Swoją stratę Azerki odrobiły dzięki świetnej grze w ofensywie Poliny Rahimowej (9:9). Polki szybko powróciły do trzypunktowego prowadzenia za sprawą mocnych ataków Malwiny Smarzek (14:11). Na drugiej przerwie technicznej gospodynie przegrywały 14:16, jednak po zbiciu Natalii Mammadowej było już 17:16 dla Azerek. Świetne zagrywki Patrycji Polak pozwoliły biało-czerwonym ponownie zbudować trzy oczka zaliczki (21:18), jednak gospodynie ponownie błyskawicznie odrobiły straty (21:21). Dzięki kolejnemu skutecznemu atakowi Poliny Rahimowej Azerki miały piłkę meczową. Seta i całe spotkanie zakończyła autowym atakiem Malwina Smarzek (25:23). Polki czeka w środę mecz barażowy, którego stawkę będzie ćwierćfinał.

Azerbejdżan – Polska 3:0
(25:14, 25:21, 25:23)

Azerbejdżan: Poznyak (6), Hasanowa (5), Samadowa (4), Mammadowa N. (13), Jagubowa (2), Rahimowa (30), Mammadowa V. (libero) oraz Kulan, Habibowa i Abdulzaimowa
Polska: Polak (1), Kąkolewska (8), Efimienko (10), Wołosz, Grajber (4), Smarzek (17), Witkowska (libero) oraz Krzos (libero), Tokarska, Bociek, Pleśnierowicz, Twardowska (1) i Murek (3)