Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jelena Blagojević: Nasze rywalki zasłużyły na zwycięstwo

Jelena Blagojević: Nasze rywalki zasłużyły na zwycięstwo

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Jest mi smutno nie tylko ze względu na wynik, ale przede wszystkim dlatego, że w końcówce meczu nie pokazałyśmy naszego charakteru. Można przegrać, ale kiedy nie pokazuje się swojego charakteru na boisku, to ciężko jest skutecznie walczyć z tak silnym i dobrze dysponowanym rywalem, jak ŁKS – mówiła po porażce z łodziankami kapitan Developresu Rzeszów, Jelena Blagojević.

W meczu z rewelacją rozgrywek – ŁKS Commercecon Łódź musiałyście uznać wyższość rywalek mimo prowadzenia 2:1…Jelena Blagojević:Jest mi przykro, że nie zdołałyśmy wygrać mimo tak wspaniałego dopingu publiczności. Na nasz mecz z ŁKS-em przyszło bardzo wielu kibiców i przyznam, że nie spodziewałam się aż takiej frekwencji. Szkoda tego meczu, bo po pierwszym secie, w którym popełniłyśmy zbyt wiele błędów na zagrywce, zaczęłyśmy grać już lepiej i wszystko dobrze się układało. W czwartej partii nie zdołałyśmy jednak utrzymać dobrego rytmy gry. Straciłyśmy ten rytm już na początku seta, kiedy przeciwniczki uciekły nam aż na sześć punktów i ciężko było nam je dogonić. Najwyraźniej brakowało nam mocy. Dziewczyny z Łodzi walczyły mocniej od nas i to była główna przyczyna naszej porażki. Jest mi smutno nie tylko ze względu na wynik, ale przede wszystkim dlatego, że w końcówce meczu nie pokazałyśmy naszego charakteru. Można przegrać, ale kiedy nie pokazuje się swojego charakteru na boisku, to ciężko jest skutecznie walczyć z tak silnym i dobrze dysponowanym rywalem, jak ŁKS. Mamy teraz kilka dni na to, żeby przygotować się do rywalizacji z Chemikiem Police. Musimy jeszcze mocniej pracować i dać z siebie jeszcze więcej, bo teraz nadchodzą wielkie mecze, w których trzeba pokazać swoją siłę i charakter. Potrzebujemy mocniej walczyć jako drużyna i każda z nas powinna dorzucić od siebie coś ekstra. Nie mogę odżałować meczu z ŁKS-em i jestem rozczarowana porażką, ponieważ przygotowywałyśmy się do tego spotkania naprawdę dobrze, ale cóż, musimy zresetować głowy i jeszcze mocniej pracować.

Ten brak mocy w drużynie od czwartego seta to efekt jakiegoś kryzysu fizycznego?

– Czasem tak jest, że jak popełniasz 2-3 błędy z rzędu, to przy kolejnej piłce w ataku zaczynasz już za dużo myśleć. Potem tylko niepotrzebnie traci się energię i też siłę fizyczną, bo zaczyna się za bardzo kombinować. Trzeba też oddać dziewczynom z Łodzi, że zagrały bardzo dobrze i w kluczowych momentach meczu posyłały piłki we właściwe miejsca. My z kolei popełniłyśmy w tym spotkaniu zbyt wiele błędów, też takich prostych. Nie realizowałyśmy do końca założeń taktycznych. Nasze rywalki zasłużyły na zwycięstwo, a my mamy czego żałować, bo spodziewałyśmy się po sobie lepszej gry.

 Przed wami pojedynek z Chemikiem Police, który podobnie jak ŁKS Commercecon nie przegrał jeszcze w tych rozgrywkach meczu…

– Na pewno czeka nas wielki mecz z aktualnymi mistrzyniami i liderkami tabeli. Mam nadzieję, że każda z nas pokaże w tym spotkaniu swoją najlepszą siatkówkę. Na razie musimy skupić się na jak najlepszym treningu, żeby wrócić do swojego rytmu gry i postarać się o zwycięstwo. Nie będzie łatwo, ale musimy być pozytywnie nastawione i grać bardziej drużynowo, a przede wszystkim cały czas walczyć.

Jak ocenia pani szanse Developresu na zwycięstwo z Chemikiem? W tym sezonie powinno być o to teoretycznie łatwiej niż w poprzednim?

– Myślę, że tak, ale już rok temu Developres mocno dawał się we znaki Chemikowi czy to w sezonie zasadniczym, czy w półfinale Pucharu Polski. To były zacięte mecze. Tym razem również wszystko będzie rozstrzygało się w detalach, w zależności od dyspozycji obu zespołów w danym momencie. Mecz z ŁKS-em pokazał, że błędy własne mogą zrobić dużą różnicę. Mam nadzieję, że w Policach zagramy lepiej pod względem jakości, unikniemy prostych błędów i będziemy mocniej walczyć. Jestem nawet przekonana, że tak będzie, bo wierzę w potencjał naszej drużyny. Mamy duże możliwości, tylko musimy je pokazać i walczyć od początku do końca meczu.

Rozmawiała Karolina Korbecka – cały wywiad w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved