Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jastrzębski Węgiel i Developres Rzeszów poznały rywali w europejskich pucharach

Jastrzębski Węgiel i Developres Rzeszów poznały rywali w europejskich pucharach

fot. archiwum

Polskie zespoły mają po trzech żeńskich i po trzech męskich przedstawicieli w Lidze Mistrzów. W fazie grupowej na pewno zagrają ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Chemik Police oraz Budowlani Łódź. Swoich rywali w rundach wstępnych poznały natomiast Jastrzębski Węgiel oraz Developres Rzeszów.

 



Losowanie rund kwalifikacyjnych odbyło się zgodnie z rankingiem CEV. Dzięki niemu Jastrzębski Węgiel swoją rywalizację o fazę grupową rozpocznie od trzeciej rundy kwalifikacji, w której zagra ze zwycięzcą cypryjsko-czarnogórskiej rywalizacji.

 

Druga runda kwalifikacji Ligi Mistrzów:
OK Mladost Brsko (BIH) – ACH Volley Ljubljana (SLO)
Omonia Nikozja (CYP) – Jedinstvo Bijelo Polje (MNE)
Maccabi Tel-Aviv (ISR) – Szachtior Soligorsk (BLR)
KV Luboteni Ferizaj (KOS) – Abiant Groningen (NED)

Pierwsze zespoły z poszczególnych par będą gospodarzem pierwszego spotkania, które odbędą się 18 października, rewanże zaplanowane zostały na 22 października.

 

Trzecia runda kwalifikacji:
OK Mladost Brsko (BIH)/ACH Volley Ljubljana (SLO) – Lokomotiw Nowosybirsk (RUS)
Maccabi Tel-Aviv (ISR)/Szachtior Soligorsk (BLR) – Sir Sicoma Colussi Perugia (ITA)
Posojilnica AICH/DOB (AUT) – Fenerbahce Stambuł (TUR)
Omonia Nikozja (CYP)/Jedinstvo Bijelo Polje (MNE) – Jastrzębski Węgiel (POL)
Vojvodina Nowy Sad (SRB) – Spacer’s Toulouse VB (FRA)
KV Luboteni Ferizaj (KOS)/Abiant Groningen (NED) – Noliko Maaseik (BEL)
Neftohimic 2010 Burgas (BUL) – VfB Friedrichshafen (GER)
Ford Store Levoranta Sastamala (FIN) – Jihostroj Czeskie Budziejowice (CZE)

Pierwsze zespoły z poszczególnych par będą gospodarzem pierwszego spotkania, które odbędą się 8 listopada, rewanże zaplanowane zostały na 12 listopada.

 

Znamy uczestników Pucharu CEV

Do rundy grupowej awansuje 8 z 20 wyżej wymienionych drużyn. Grę w fazie grupowej mają już zagwarantowaną:
Zenit Kazań (RUS)
Dinamo Moskwa (RUS)
Cucine Lube Civitanova (ITA)
Diatec Trentino (ITA)
Halbank Ankara (TUR)
Arkas Izmir (TUR)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (POL)
PGE Skra Bełchatów (POL)
Chaumont VB 2 Haute Marne (FRA)
Knack Roeselare (BEL)
Berlin Recycling Volleys (GER)
PAOK Saloniki (GRE)


Rywalizację w drugiej rundzie rozpoczną siatkarki Developresu Rzeszów, które na początek zagrają z izraelskim Hapoel Kfar Saba, a jeśli uda im się pokonać ten zespół, w kolejnej fazie zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji ZOK Jedinstvo Brcko (BIH)/Nova Branik Maribor (SLO).

 

Druga runda kwalifikacji Ligi Mistrzyń:
Hapoel Kfar Saba (ISR) – Developres SkyRes Rzeszów (POL)
Linamar Beckescsaba (HUN) – Imoco Volley Conegliano (ITA)
Minczanka Mińsk (BLR) – Rocheville Le Cannet (FRA)
Sliedrecht Sport (NED) – Asterix Beveren (BEL)
Martiza Płowdiw (BUL) – LP Salo (FIN)
ZOK Jedinstvo Brcko (BIH) – Nova Branik Maribor (SLO)

Pierwsze zespoły z poszczególnych par będą gospodarzem pierwszego spotkania, które odbędą się 17 października, rewanże zaplanowane zostały na 21 października.

 

Trzecia runda kwalifikacji Ligi Mistrzyń:
Minczanka Mińsk (BLR)/Rocheville Le Cannet (FRA) – Vakifbank Stambuł (TUR)
Martiza Płowdiw (BUL)/LP Salo (FIN) – Jenisej Krasnojarsk (RUS)
ZOK Jedinstvo Brcko (BIH)/Nova Branik Maribor (SLO) – Hapoel Kfar Saba (ISR)/Developres SkyRes Rzeszów (POL)
Sliedrecht Sport (NED)/Asterix Beveren (BEL) – Linamar Beckescsaba (HUN)/Imoco Volley Conegliano (ITA)

Pierwsze zespoły z poszczególnych par będą gospodarzem pierwszego spotkania, które odbędzie się 7 listopada, rewanże zaplanowane zostały na 11 listopada.

 

Z tych 14 zespołów wyłonione zostaną cztery drużyny, które dołączą do fazy grupowej. Grę w niej mają już zapewnione:
Fenerbahce Stambuł (TUR)
Galatasaray Stambuł (TUR)
Dinamo Moskwa (RUS)
Dinamo Kazań (RUS)
Chemik Police (POL)
Budowlani Łódź (POL)
Volero Zurych (SUI)
Igor Gorgonzola Novara (ITA)
ASPTT Mulhouse (FRA)
CSM Alba Volei Blaj (ROU)
Agel Prostejov (CZE)
Vizura Belgrad (SRB)

16 zespołów w fazie grupowej zostanie podzielonych na 4 grupy po 4 drużyny.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved