Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jakub Oczko w sztabie szkoleniowym Norwida

Jakub Oczko w sztabie szkoleniowym Norwida

fot. archiwum

Exact Systems Norwid Częstochowa po falstarcie na zapleczu PlusLigi przygotowuje się do kolejnego sezonu. Włodarze stopniowo informują o tym, którzy zawodnicy pozostaną w zespole. Norwid przekazał, że w przyszłym sezonie nową rolę w klubie pełnił będzie Jakub Oczko.

Przed sezonem 2016/2017 przejście Jakuba Oczko do ówczesnego beniaminka I ligi – Exact Systems Norwida Częstochowa było uznawane za pewnego rodzaju niespodziankę i duże wzmocnienie. Rozgrywający, który związany jest z Częstochową, po trzech sezonach w MKS-ie Będzin zdecydował się na zmianę środowiska i grę w niższej lidze. – Gra w pierwszej czy drugiej lidze nie jest żadną ujmą. Mam jeszcze frajdę z uprawiania siatkówki, będę chciał grać jeszcze kilka lat, zobaczymy, na ile zdrowie pozwoli. Norwid słynie ze współpracy z młodzieżą, ten aspekt powolnego przechodzenia w trenerkę również miał wpływ na tę decyzję – mówił wtedy doświadczony siatkarz.Jak się okazało, trzykrotny wicemistrz Polski już po jednym sezonie w szeregach drużyny prowadzonej przez Radosława Panasa, przeszedł do trenowania. Exact Systems Norwid Częstochowa poinformował, że chociaż Oczko w przyszłym sezonie pozostanie w częstochowskim klubie, nie będzie reprezentował go na parkiecie w roli zawodnika. Zeszłoroczny kapitan Norwida dołączy do sztabu szkoleniowego i od kolejnych rozgrywek przejmie prowadzenie grupy, którą do tej pory trenował Michał Kalota. Jakub Oczko będzie również uczestniczył w szkoleniu innych grup młodzieżowych częstochowskiego klubu.

Exact Systems Norwid Częstochowa ma za sobą trudny sezon w I lidze. Kilkanaście rozegranych tie-breaków (tylko jeden wygrany) pozwoliło mu zakończyć fazę zasadniczą na 9. lokacie. Taka pozycja sprawiła, że podopiecznych Radosława Panasa czekała walka z Victorią Wałbrzych o utrzymanie, którą po pięciu zaciętych pojedynkach przegrali. Po sezonie sztab przeanalizował postawę zespołu i rozpoczęły się pierwsze ruchy kadrowe. Od połowy maja stopniowo klub informuje o kolejnych zawodnikach, którzy przedłużyli umowy z Norwidem. W przyszłym sezonie w tym częstochowskim klubie na pewno zagrają środkowi: Kamil Gromadzki, Mateusz Zawalski i Łukasz Usowicz, libero Bartosz Zieliński oraz przyjmujący: Damian Kogut i Dominik Miarka.

źródło: inf. własna, siatkowka.norwid.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved