Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Jakub Malke: Rozgrywanie finału w Zabrzu jest szczególnym wydarzeniem

Jakub Malke: Rozgrywanie finału w Zabrzu jest szczególnym wydarzeniem

W 2017 roku Kinder+Sport wróci do korzeni – jubileuszowy, dziesiąty finał ponownie odbędzie się w Zabrzu, tym razem w dniach 26-29 czerwca. Po trwającej kilka miesięcy rywalizacji najlepsi młodzi adepci siatkówki staną do walki o zwycięstwo w największym na świecie turnieju minisiatkówki.

– Rok 2017 jest bardzo ważny dla naszej firmy – mówił na konferencji prasowej Enrico Bottero, przewodniczący Ferrero Polska Commercial. – Mamy za sobą 25 lat funkcjonowania w Polsce oraz obchodzimy 10-lecie programu Kinder+Sport. Pragnę podziękować Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, Polskiej Fundacji Siatkówki oraz tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania i rozwoju tego programu, w który dalej chcemy angażować się i popularyzować sport oraz siatkówkę w kolejnych rocznikach.Enrico Bottero podkreślił, że „program Kinder+Sport stał się jednym z filarów naszej firmy w społecznej odpowiedzialności biznesu”. Na przestrzeni dekady Kinder+Sport ukształtował młode, aktywne pokolenie siatkarzy i pozwolił najmłodszym oraz ich rodzicom dostrzec realne korzyści z uprawiania sportu.

Pomysłodawcą turnieju jest Jakub Malke. – Dla mnie rozgrywanie finału w Zabrzu jest szczególnym wydarzeniem. Tamtejsza hala ma wielkość boiska piłkarskiego. Cieszę się, że to, co swego czasu zobaczyłem na turnieju minisiatkówki w Zabrzu za sprawą nieodżałowanego, nieżyjącego już Marka Kisiela, tak się rozwinęło. Na tegorocznych finałach zobaczymy około 1100 zawodniczek i zawodników – mówi Jakub Malke.

Od samego początku w rozwój program Kinder+Sport zaangażował się Polski Związek Piłki Siatkowej. – FIVB uznało, że jest to największy turniej minisiatkówki na świecie – powiedział Jacek Sęk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Impreza aktywizuje nie tylko środowisko siatkarskie, ale również rodziców i samorządy. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w powstanie i rozwój programu. Polski Związek Piłki Siatkowej będzie wspierał Kinder+Sport.

Z roku na rok zwiększa się liczba uczestników programu, który obecnie aktywizuje ponad 40000 tysięcy dzieci z całej Polski. Rozgrywki rozpoczynają się od turniejów miejskich, następnie prowadzone są na etapach wojewódzkich, by zakończyć się wielkim finałem. Poza Zabrzem stolicami polskiej minisiatkówki były Drzonków, Kraków i Częstochowa. W tej ostatniej przed rokiem rozegrano 1488 meczów na 36 boiskach, a rywalizowało 288 drużyn.

Ambasadorami programu Kinder+Sport są wybitni sportowcy – 450-krotny reprezentant Polski Piotr Gruszka oraz 322-krotny Sebastian Świderski. – W ciągu dziesięciu lat program mocno rozwinął się. Na boisku widzimy już nie tylko przebijanie piłki, ale również elementy taktyki i techniki. W Kinder+Sport uczestniczą nie tylko dzieci z wielkich ośrodków miejskich, ale również z mniejszych miejscowości. Dla wszystkich jest to znakomita okazja do rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim – powiedział Sebastian Świderski.

Dziesięć lat funkcjonowania programu to także wyjazdy będące nagrodami dla najlepszych. Wiążą się one z możliwością uczestnictwa w wielkich wydarzeniach sportowych i nie tylko. Laureaci poprzednich edycji mieli okazję m.in. oglądać Memoriał Huberta Wagnera, kibicować polskiej reprezentacji w mistrzostwach świata w Trieście oraz wziąć udział w wystawie Expo 2015 w Mediolanie, gdzie pojawił się również pawilon Kinder+Sport.

Kinder+Sport to nie tylko piłka siatkowa. Na przestrzeni lat powstawały kolejne gałęzie programu, który w 2010 roku został poszerzony o naukę żeglowania, a jego uczestnicy mogę także poprzez gry, zabawy i ćwiczenia uczyć się pływania.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved