Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Guz: Ciężko pracowaliśmy na ten sukces

Jakub Guz: Ciężko pracowaliśmy na ten sukces

W trakcie rywalizacji o I ligę w Andrychowie ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego jak burza przebrnęła przez swoje spotkania. Lechia po trzech wygranych spotkaniach mogła cieszyć się z wywalczonego awansu. – Włożyliśmy w ten turniej dużo wysiłku, koncentracji oraz energii. Myślę, że to nasze podejście do tych rozgrywanych w Andrychowie spotkań zaowocowało sukcesem – przyznał siatkarz zwycięskiej ekipy, Jakub Guz.

Zespół Lechii wygrał mecz na miarę awansu do I ligi. Jaki nastrój panuje w zwycięskiej drużynie po tak ważnej wygranej?Jakub Guz:Ciężko pracowaliśmy na ten sukces, dlatego czujemy się fenomenalnie po tym ostatnim meczu. Od pierwszego treningu, przez cały sezon, czekaliśmy na ten dzień. Teraz powoli schodzi z nas presja i będziemy się cieszyć tym, co osiągnęliśmy. Dla części chłopaków to pierwszy awans, dla niektórych kolejny. Swoje gratulacje kieruję szczególnie do tych, którzy po raz pierwszy mogą świętować takie wydarzenie na swojej siatkarskiej drodze.

W finałowym turnieju przegraliście zaledwie jednego seta. Czy można powiedzieć, że było to dla was proste wyzwanie?

Fajnie to wszystko wygląda, ale od środka kosztowało nas to sporo pracy. Włożyliśmy w ten turniej dużo wysiłku, koncentracji oraz energii. Myślę, że to nasze podejście do tych rozgrywanych w Andrychowie spotkań zaowocowało sukcesem.

Przed turniejem wielu kibiców bez walki przyznało wam awans. Jak działa taka presja na zespół?

To, co się działo w sieci przed tym turniejem, w ogóle nas nie interesowało. My tę presję sami na siebie nałożyliśmy podczas pierwszego treningu. Część naszych zawodników grała już o tak wysoką stawkę, dla innych był to pierwszy raz. Wydaje mi się, że na naszą korzyść zadziałał fakt, że nie graliśmy u siebie. Przed własnymi kibicami ta presja byłaby znacznie większa. Jesteśmy z siebie zadowoleni, że udźwignęliśmy ciężar gatunkowy tych spotkań. Teraz jest czas na świętowanie.

W ostatnim meczu turnieju, decydującym o awansie, pokonaliście Karpaty Krosno w trzech setach. Jak z perspektywy parkietu wyglądało to starcie?

O naszej wygranej w tym meczu z pewnością zadecydowało bardzo dobre przygotowanie taktyczne. Podziękowania należą się naszemu statystykowi, który zarwał nockę, przygotowując rozpiskę do szóstej nad ranem. Zespół z Krosna to młoda ekipa, która być może ma mniej doświadczenia, za to posiada kilka atutów, w postaci zagrywki i ataku. Temu musieliśmy się właśnie przeciwstawić.

Czy pojawiają się już w waszych głowach jakieś wizje występów pierwszoligowych?

Na razie myślimy o tym, co przyniosą nam pierwsze dni po awansie, a przyniosą radość i świętowanie sukcesu. Budowę zespołu na I ligę zostawiamy prezesom. To jest teraz ich czas.

 

Rozmawiała: Anna Jabłczyk, przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved