Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jakub Głuszak: To mistrzostwo smakuje jak ulubiony tort

Jakub Głuszak: To mistrzostwo smakuje jak ulubiony tort

– Każdy z nas wie, jak ciężko pracowaliśmy na to, żeby ten puchar w środę podnieść. Za nami długi sezon, było bardzo dużo grania, sporo podróżowaliśmy. Wytrzymaliśmy to, a w końcówce pokazaliśmy ten poziom, który chcieliśmy prezentować – powiedział po środowym finale Orlen Ligi opiekun mistrzyń Polski, Jakub Głuszak. – To mistrzostwo smakuje bardzo dobrze, tak jak ulubiony tort – dodał młody szkoleniowiec Chemika Police.

Czwarte mistrzostwo Polski z rzędu dla Chemika, drugie w roli pierwszego szkoleniowca, a pierwsze wywalczone we własnej hali. Jak to smakuje?

Jakub Głuszak: – To mistrzostwo smakuje bardzo dobrze, tak jak ulubiony tort. Bardzo się cieszymy, że zdobyliśmy to mistrzostwo Polski już po raz czwarty, pierwszy raz przed naszą publicznością. To jest bardzo pozytywne, że w końcu mogliśmy ten puchar odebrać w naszej hali. Fajnie, że takim akcentem kończymy ten sezon.Ta faza play-off była dla was wyjątkowo łatwa. Nie mieliście problemów ani w finale, ani półfinale…

– Po wynikach można stwierdzić, że było łatwo, ale wcale tak nie było. Każdy z nas wie, jak ciężko pracowaliśmy na to, żeby ten puchar w środę podnieść. Za nami długi sezon, było bardzo dużo grania, sporo podróżowaliśmy. Wytrzymaliśmy to, a w końcówce pokazaliśmy ten poziom, który chcieliśmy prezentować. Pod koniec rundy zasadniczej co niektórzy z nas już skreślili i mogę śmiało w imieniu zespołu powiedzieć, że to mistrzostwo Polski jest też po części dla tych, co nas krytykowali.

Można śmiało powiedzieć, że ten sezon wygraliście praktycznie całym zespołem. Każda z zawodniczek dołożyła swoją cegiełkę. To było siłą Chemika Police?

– Myślę, że tak. Każda dziewczyna z osobna włożyła dużo serca w treningi i gdyby nie one, to tych sukcesów by nie było. Oczywiście jedna grała mniej, druga więcej, ale wszystkie ciężko pracowały przez cały sezon na to, żeby zdobyć i Puchar Polski i mistrzostwo Polski.

Warte podkreślenia jest na pewno to, że w tym finale spotkało się dwóch młodych, polskich szkoleniowców. To na pewno jest bardzo pozytywna rzecz.

– Widać, że pojawiła się gdzieś od tego sezonu tendencja, że się stawia na młodych, polskich trenerów. Oby to tak dalej szło, żeby dana była nam szansa się rozwijać. Ten sezon był dla mnie dobrą lekcją, dał mi dużo wiedzy na przyszłość. Cieszę się, że mogłem pracować z takim zespołem jak tutaj w Chemiku Police.

Na koniec zapytam jeszcze o formułę tej fazy play-off. Ciężko potem dogrywało się już ten mecz po wywalczeniu mistrzostwa?

– Nie jest to na pewno łatwe. Ja sam po sobie czułem, że gdzieś to całe skupienie, ta koncentracja spadła. Cieszmy się, że mecz zakończył się w czterech setach, nie musieliśmy grać tie-breaka. Ta formuła jest moim zdaniem jednak pilnie do zmiany.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved