Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Znamy półfinalistki

IO: Znamy półfinalistki

Dwa brazylijskie duety, Niemki i Amerykanki, powalczą o medale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Ludwig/Walkenhorst w dwóch setach pokonały Kanadyjki – Pavan/Bansley. Szwajcarki – Heidrich/Zumkehr postawiły wysokie wymagania Larissie i Talicie, o zwycięstwie rozstrzygnął dopiero tie-break, a dwa sety toczyły się na przewagi. Drugi brazylijski duet – Agatha/Barbara – tylko w premierowej odsłonie miał problem z pokonaniem Rosjanek – Ukołowa/Birłowa, druga partia należała już do gospodyń. Stawkę półfinalistek zamknęły Amerykanki Walsh-Jennings/Ross, które pokonały Australijki Bawden/Clancy.

Laura Ludwig i Kira Walkenhorst są pierwszą niemiecką parą, która awansowała do czwórki na igrzyskach olimpijskich. Jest to duży sukces naszych zachodnich sąsiadek, ale na pewno na tym nie poprzestaną. Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando Niemek, wygrały dwa sety do 14, a cały mecz trwał 38 minut. Kanadyjki Heather Bansley i Sara Pavan nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom.

Pavan/Bansley [CAN] – Ludwig/Walkenhorst [GER] 0:2
(14:21, 14:21)

Dużo ciekawsze było spotkanie pomiędzy Larissą i Talitą a Joaną Heidrich i Nadine Zumkehr. Szwajcarki toczyły bardzo wyrównaną walką z utytułowanymi rywalkami. Premierową partię wygrały na przewagi 23:21. W drugim secie gra również była wyrównana, a Canarinhos grały z nożem na gardle, ostatecznie doprowadziły do tie-breaka (27:25). A w trzeciej odsłonie podobnie jak w poprzednich walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie lepsze okazały się Larissa i Talita i to one powalczą o medale.

Larissa/Talita [BRA] – Heidrich/Zumkehr [SUI] 2:1
(21:23, 27:25, 15:13)

Drugi brazylijski duet – Agatha i Barbara – lepiej rozpoczęły mecz, prowadziły na przerwie technicznej 11:8. Po powrocie na boisko Rosjanki Jekaterina Ukołowa i Jewgienija Birłowa grały znakomicie i miały sześciopunktową przewagę (19:13). Brazylijki nie poddały się, odrobiły straty i wygrały 23:21. Druga partia toczyła się już pod dyktando Agathy i Barbary, które zwyciężyły 21:16.

Agatha/Barbara [BRA] – Ukołowa/Birłowa [RUS] 2:0
(23:21, 21:16)

Pewne zwycięstwo odniosły Amerykanki Kerri Walsh-Jennings i April Ross, które w pokonanym polu zostawiły Louise Bawden i Taliquę Clancy, wygrywając do 14 i 16. Zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych w półfinale spotkają się z Agathą i Barbarą, zdając sobie sprawę, że kibice zgromadzeni na Copacabanie będą dopingować Brazylijki, ale Walsh-Jennings i Ross nie zamierzają się poddawać i obiecują dać z siebie wszystko.

Walsh-Jennings/Ross [USA] – Bawden/Clancy [AUS] 2:0
(21:14, 21:16)