Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel Wrocław przegrał z Dresdner SC

Impel Wrocław przegrał z Dresdner SC

Na zakończenie trzydniowego turnieju w Dreźnie zespół Impelu Wrocław przegrał z gospodyniami 1:3. Wrocławianki zakończyły więc turniej z dwoma porażkami na koncie na trzecim miejscu, wygrał ŁKS Commercecon Łódź, który zwyciężył w obu swoich spotkaniach. Niemiecki zespół zajął drugie miejsce.

Mecz Dresdner SC z Impelem Wrocław zamykał trzydniowy turniej w Dreźnie. Wcześniej oba zespoły przegrały po tie-breaku z ŁKS-em Commercecon Łódź, który był już pewny zwycięstwa w całym turnieju. Niemiecki zespół zaczął to spotkanie od prowadzenia 8:5, ale potem gra się wyrównała i wrocławianki zmniejszyły straty do jednego punktu (16:15). Po drugiej przerwie technicznej podopieczne trenera Alexandra Weibla jednak przyspieszyły i pewnie wygrały 25:18. Przewaga siatkarek z Drezna zarysowała się również w drugim secie, Impel przegrywał już 16:20, gdy trener Marek Solarewicz poprosił o przerwę. Okazało się, że podziałała ona mobilizująco na jego podopieczne. Wrocławianki odrobiły straty i doprowadziły do remisu 24:24, a następnie wygrywając dwie ostatnie wymiany, triumfowały w całym secie i było już 1:1.

Początek trzeciej partii należał do siatkarek Impelu, mądrze grą kierowała Valerie Nichol. Impel prowadził 8:4, potem jeszcze 13:8 i na tym się skończyło. Dresdner SC doprowadził do remisu 15:15, a po ataku Mareen Apitz prowadził już 19:18. W końcówce niemiecki zespół zdominował wydarzenia na boisku i po asie serwisowym Evy Hodanovej wygrał 25:21. O czwartym secie wrocławianki z pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywały już 2:8, nie potrafiły wyprowadzać skutecznych akcji i dały się zdominować przez przeciwniczki. Dresdner SC na drugiej przerwie technicznej miał dziewięć punktów przewagi i ostatecznie rozbił zespół Impelu do 10, wygrywając całe spotkanie 3:1.

Turniej w Dreźnie był dla nas kolejnym sprawdzianem przed ligą. Myślę, że te dwa mecze dały nam bardzo wiele. Miałyśmy okazję zmierzyć się z naprawdę bardzo dobrymi zespołami, co pozwala nam zdobyć kolejne doświadczenia. W najbliższym czasie będziemy skupiać się na wykluczeniu błędów, które popełniliśmy podczas tych meczów – mówi Tamara Gałucha, przyjmująca Impelu Wrocław. Zarówno Impel, jak i ŁKS i Dresdner SC spotkają się w kolejny weekend w Szamotułach w turnieju Amica Cup. Czwartym zespołem, z którym będą rywalizować, będzie Trefl Proxima Kraków.

Dresdner SC – Impel Wrocław 3:1
(25:18, 24:26, 25:21, 25:10)