Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel Wrocław już bez… firmy Impel

Impel Wrocław już bez… firmy Impel

fot. Łukasz Krzywański

Firma Impel wycofuje się z finansowania profesjonalnej siatkówki. Teraz ma skupić się tylko na wspieraniu dzieci i młodzieży. Czy to oznacza, że w przyszłym sezonie z Wrocławia zniknie drużyna występująca na co dzień w Orlen Lidze? To niestety możliwe.

Grupa Impel zmieniła w roku 2017 model promocji poprzez marketing sportowy. Zarząd podjął decyzję o rezygnacji z finansowania profesjonalnej siatkówki – wyjaśnia Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel SA. – Od przyszłego sezonu nasz kierunek to kształcenie przyszłych sportowców i aktywizacja dzieci i młodzieży. W trakcie ostatnich pięciu lat nie zrealizowaliśmy naszych założeń o pozyskaniu partnerów finansowych i organizacyjnych do promocji wrocławskiego sportu. Dzisiaj będziemy wspierać wyłącznie dzieci i młodzież, angażując się w projekty Fundacji „Kraina Siatkówki”, która obecnie jest jednym z najbardziej rozwiniętych projektów szkolenia sportowego dziewczęcych grup młodzieżowych w Polsce – dodaje.Zdaję sobie sprawę, że obecność Grupy Impel sprawiała, że czuliśmy się bezpieczni i mogliśmy koncertować się na wynikach sportowych. Dzisiaj Grupa Impel opuszcza seniorską siatkówkę, ale w dalszym ciągu będzie wspierać rozwój sportowy dzieci i młodzieży, angażując się w działania Fundacji „Kraina Siatkówki” – mówi prezes Impelu Wrocław Jacek Grabowski.Wierzę, że znajdziemy partnerów dla drużyny, a okazane wsparcie w ramach projektów młodzieżowych pomoże nie tylko w kreowaniu nowych pokoleń sportowców, ale też pozwoli wykształcić ambitnych, zdeterminowanych, pracowitych i aktywnych Dolnoślązaków – dodaje.

Na tę chwilę nie mogę powiedzieć, czy zespół będzie, czy nie będzie grał w Orlen Lidze. Robimy wszystko, żeby pozyskać partnerów. Nie dopuszczam do siebie myśli, że nie przystąpimy do rozgrywek. Czasu faktycznie nie jest dużo, my też próbujemy budować zespół. Jakiś początek mamy. Nie wiem, czy będziemy bić się o medale, czy o środek tabeli – mówi Jacek Grabowski pytany o przyszłość klubu. Jak dalej będzie wyglądała działalność Impelu w dolnośląskiej siatkówce? Nadrzędnym organem ma być Fundacja „Kraina Siatkówki”, której prezesem jest Jacek Grabowski, a wiceprezesem Mariusz Ptak. To ona odpowiada z jednej strony za program szkolenia dzieci w szkołach podstawowych („Volleymania Wrocław”, „Minisiatkówka Dolny Śląsk”), z drugiej za zespoły młodzieżowe Impelu Wrocław, które walczą o medale mistrzostw Polski (juniorki, kadetki, młodziczki). Fundacja ma być też niejako nad spółką „Volleyball Wrocław SA” (dawniej Impel Volleyball SA), która zarządza zespołem w Młodej Lidze Kobiet oraz seniorską drużyną grającą w Orlen Lidze. W tej ostatniej spółce prezesem jest także Jacek Grabowski, a wiceprezesem Ewa Naryniecka.

Kolejne pytanie to czy „Impel Wrocław” będzie nadal „Impelem”, jeśli jednak zagra w Orlen Lidze. – Na tę chwilę w nazwie klubu nic się nie zmienia, ale na to czas mamy do września – mówi Grabowski. – Zapewniam, że know-how, które stworzyliśmy z dotychczasowym właścicielem, będzie miało w dalszym ciągu wpływ na rozwój profesjonalnego sportu we Wrocławiu. Będziemy bardzo intensywnie szukać nowych sponsorów i funduszy. Wierzę, że znajdziemy partnerów dla drużyny, a okazane wsparcie w ramach projektów młodzieżowych pomoże nie tylko w kreowaniu nowych pokoleń sportowców, ale też pozwoli wykształcić ambitnych, zdeterminowanych, pracowitych i aktywnych Dolnoślązaków – stwierdza dalej prezes Fundacji „Kraina Siatkówki”.

Więcej w Gazecie Wrocławskiej

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved