Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Impel i Tauron MKS rezygnują z gry w pucharach

Impel i Tauron MKS rezygnują z gry w pucharach

fot. Arkadiusz Buczyński

Jak dowiedział się serwis Strefa Siatkówki, w przyszłym sezonie w europejskich pucharach zabraknie Impelu Wrocław oraz Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Prawo gry w Lidze Mistrzyń mają trzy polskie zespoły, ale tylko Developres Rzeszów jest pewny, że w niej zagra. W Policach i Łodzi nie podjęto jeszcze decyzji.

Polska ma pięć miejsc w siatkarskich europejskich pucharach. Trzy najlepsze zespoły grają w Lidze Mistrzyń, czwarty w Pucharze CEV, a piąty w Pucharze Challenge. Po zakończeniu sezonu prawo startu w najbardziej prestiżowym pucharze europejskim zyskały Chemik Police, Budowlani Łódź oraz Developres Rzeszów, do Pucharu CEV zakwalifikował się Impel Wrocław, a prawo gry w Pucharze Challenge ma MKS Dąbrowa Górnicza. Dwa ostatnie zespoły jednak na pewno w Europie nie zagrają i zrezygnowały z tego prawa, które… przeszło na kolejne zespoły.Również w Łodzi i Policach nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie gry w Lidze Mistrzyń. – Czekamy na spotkanie z naszym sponsorem, Grupą Azoty, dopiero po nim podejmiemy decyzję w sprawie naszego udziału w Lidze Mistrzyń – mówi dyrektor sportowy mistrzyń Polski, Radosław Anioł. Również w Łodzi nie ma jeszcze decyzji. – Wciąż rozmawiamy o wsparciu finansowym z naszymi sponsorami i władzami miasta, na decyzję trzeba jeszcze poczekać – twierdzi prezes Grot Budowlanych Łódź, Marcin Chudzik. Na grę w Lidze Mistrzyń i poniesienie związanych z tym kosztów są natomiast zdecydowani w Rzeszowie. – Developres zagra w Lidze Mistrzyń – przekonuje wiceprezes brązowego medalisty Orlen Ligi, Wiesław Kozieł.

Po rezygnacji Impelu i Tauronu MKS propozycję gry w europejskich pucharach dostały kolejne zespoły z tabeli Orlen Ligi – ŁKS Commercecon Łódź, BKS Bielsko-Biała oraz Budowlani Toruń. – Faktycznie, w piątek dostaliśmy informacje z PZPS-u, że zarówno Impel, jak i MKS w pucharach nie zagrają, możemy więc wystartować w Pucharze CEV. Mamy tylko kilka dni na podjęcie decyzji, ale bardzo poważnie rozpatrujemy nasz udział w rozgrywkach europejskich – powiedział prezes ŁKS-u Commercecon Łódź, Hubert Hoffman. Co ciekawe w przypadku rezygnacji Chemika lub Budowlanych ełkaesianki mogą nawet zagrać w… Lidze Mistrzyń. – Na razie myślimy o Pucharze CEV. To jednak spore obciążenie dla budżetu klubu, musimy wszystko dokładnie policzyć. Na pewno byłby to prestiż dla klubu oraz dodatkowa gratka dla naszych kibiców, ale musimy być pewni, że nas na to stać. Wiemy, że Budowlani rozmawiają na temat dodatkowego wparcia z Urzędem Marszałkowskim oraz władzami miasta, mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne znajdą również czas, by spotkać się z nami. Jeśli dostaniemy większe wsparcie i sami pozyskamy dodatkowego sponsora na te rozgrywki, co nie jest nierealne, nie wykluczamy opcji gry w Europie. Decyzja powinna zapaść w przyszłym tygodniu – twierdzi prezes Hoffman.

Wygląda na to, że udział w europejskich pucharach znów będzie tylko przywilejem klubów, które na to stać. Niestety, traci na tym polska federacja, która zdobędzie być może mniej punktów w klubowym rankingu CEV. Ostateczne decyzje klubów co do udziału w europejskich pucharach muszą zapaść do 24 maja.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved