Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > III liga M: Znamy nowych II-ligowców

III liga M: Znamy nowych II-ligowców

W miniony weekend odbyły się cztery turnieje finałowe o awans do II ligi mężczyzn. We wszystkich triumfowali gospodarze, czyli Trefl II Gdańsk, KKS Kozienice, Lesan Halinów oraz Dragon Dobre i to te zespoły dołączą do grona drużyn rywalizujących na szczeblu centralnym.

Pierwszy turniej finałowy odbywał się w Halinowie, gdzie oprócz miejscowego Lesana rywalizowały także zespoły z Michałkowic, Słupcy oraz Głogowa Małopolskiego. Apetyt na wywalczenie awansu do II ligi mieli szczególnie gospodarze, o czym mówili już przed początkiem sezonu. Ten plan w pełni udało im się wykonać, gdyż z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w stawce. Najpierw bez większych problemów ograli Głogovię, później w nieco bardziej wyrównanym meczu też nie stracili seta z SPS-em Słupca. Dopiero przeciwnicy z Michałkowic zdołali urwać im jedną partię, ale i tak niewiele zmieniło to w końcowych rozstrzygnięciach. MUKS zajął ostatnie miejsce w stawce, bowiem musiał uznać także wyższość pozostałych rywali. Z kolei w konfrontacji ekip ze Słupcy i Głogowa Małopolskiego lepsza okazała się ta druga, więc to jej przypadło drugie miejsce w klasyfikacji.

Atut własnego parkietu wykorzystał też KKS Kozienice, który okazał się najlepszy w drugim turnieju finałowym. Najszybciej i najłatwiej gospodarze rozprawili się z rywalami z Białej Podlaskiej, nie oddając im nawet seta. Również 3:0 ograli BTS Bolesławiec, ale w spotkaniu tym było znacznie więcej emocji, gdyż dwie partie rozstrzygały się po walce na przewagi. Jedynie drużyna z Milicza zdołała kozieniczanom urwać seta, ale marne to dla niej pocieszenie, bowiem nie wygrała żadnego spotkania, plasując się ostatecznie na końcu stawki. Najbliżej zwycięstwa była w pojedynku z UKS-em IV LO Biała Podlaska, w którym przegrała dopiero po tie-breaku. Był to jedyny sukces ekipy z Białej Podlaskiej, która musiała jeszcze uznać wyższość rywali z Bolesławca, przez co to oni zakończyli zmagania na drugiej pozycji.

Trzeci turniej finałowy odbywał się w Gdańsku. Zgodnie z przewidywaniami najlepsi okazali się w nim siatkarze rezerw Trefla Gdańsk. Chociaż zmagania rozpoczęli od porażki w pierwszym secie z UKS-em Volleyem Żarów, trzy kolejne partie padły jednak ich łupem. Historia powtórzyła się w konfrontacji z ekipą z Olsztyna, a na zakończenie zmagań gospodarze nie oddali ani jednego seta Hutnikowi Dobry Wynik Kraków. Jedynie w drugiej odsłonie drużyna z Małopolski próbowała dotrzymać kroku gdańszczanom. W dwóch pozostałych pojedynkach spisała się znacznie lepiej, bowiem odprawiła z kwitkiem przeciwników z Olsztyna i Żarowa, dzięki czemu uplasowała się na drugiej pozycji w stawce. Trzecia przypadła za to Choroszczy, która wykazała wyższość jedynie nad zespołem z Żarowa. Ten wprawdzie w całym turnieju wygrał dwa sety, ale na koncie zapisał trzy porażki.

W czwartym turnieju finałowym również nie było wyjątku od reguły, a gospodarz, którym w tym przypadku było Dobre, okazał się najlepszy w zawodach, choć niewiele brakowało, aby musiał obejść się smakiem awansu do II ligi. Już w pierwszym meczu wysoko poprzeczkę gospodarzom zawiesiła Trójka Mikołów. Mimo że nie ugrała im seta, to wszystkie odsłony kończyły się zaledwie dwupunktową różnicą. W drugim meczu Dragon odprawił z kwitkiem MOSiR Sieradz, więc po dwóch dniach zmagań miał na koncie dwa zwycięstwa. Takim samym dorobkiem mógł poszczycić się Dunajec Nowy Sącz, choć on oba pojedynki rozstrzygnął w tie-breakach. Bezpośrednia konfrontacja obu tych ekip wyłoniła zwycięzcę turnieju. Lepsza po pięciosetowym boju okazała się ekipa gospodarzy, a zawodnikom z Nowego Sącza chyba trochę zabrakło sił. Trzecia lokata przypadła MOSiR-owi Sieradz, który jedyne zwycięstwo odniósł, ogrywając Trójkę Mikołów. Ta uplasowała się na końcu stawki.