Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga kobiet: W meczu na szczycie lepsza Burza Mikołów

III liga kobiet: W meczu na szczycie lepsza Burza Mikołów

Burza Mikołów potwierdziła swoją dominację w III lidze kobiet i zainkasowała kolejne trzy punkty. Mikołowianki wygrały 3:1 z sąsiadującym Płomieniem Sosnowiec i są na dobrej drodze do zajęcia pierwszego miejsca. Burza wyprzedza Płomień o 8 punktów i ma jeden mecz rozegrany więcej.

Na początku meczu prowadziły zawodniczki Płomienia, które dobrze zagrały w ataku i wypracowały sobie trzypunktową przewagę (4:1). Z biegiem czasu uwidoczniła się przewaga drużyny gości, przyjezdne popisały się mocnymi zagrywkami i prowadziły 10:6. W tym okresie gry szczególnie mogła się podobać gra Iwony Więzik oraz Agnieszki Spratek, zawodniczki te poderwały swoje koleżanki do skutecznej gry i dzięki nim Burza przez dłuższy czas prowadziła. Podopieczne Krzysztofa Zabielnego nie zamierzyły się poddawać, tym razem mocnymi zagrywkami popisała się Joanna Górecka i sosnowiczanki zbliżyły się do swoich rywalek na jeden punkt (13:14). Gra obu drużyn falowała, obie ekipy zdobywały po kilka punktów z rzędu, po czym oddawały inicjatywę swoim przeciwniczkom. Mikołowianki odskoczyły Płomieniowi na cztery punkty (17:13), po czym gospodynie zdołały zniwelować straty do jednego punktu po ataku Karoliny Kuliś (17:18). W końcówce seta wydawało się że zwycięstwo przypadnie drużynie Burzy, która prowadziła 21:18, ostatecznie to ekipa z Sosnowca za sprawą Joanny Góreckiej i Karoliny Kuliś wygrały premierową odsłonę meczu w stosunku 25:23.

W drugiej partii meczu od samego początku dominowały mikołowianki, które popisały się asami serwisowymi i prowadziły 6:3. Gospodynie co prawda odrobiły straty i po zbiciu Joanny Góreckiej remisowały 8:8, odpowiedź ekipy z Mikołowa była natychmiastowa.  Po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Kinga Sikora, na tablicy wyników widniał rezultat 12:8 dla gości. Gra w tym secie obfitowała w długie wymiany, przez co można było obserwować efektowne obrony, jednak gra nadal falowała. Zawodniczki Płomienia zdołały odrobić straty, skutecznymi zbiciami popisała się Karolina Kuliś i tym razem to gospodynie miały dwupunktową zaliczkę (17:15). Odpowiedź Burzy była natychmiastowa, mocnymi i trudnymi zagrywkami popisała się Karina Jakuć i dzięki niej przyjezdne odrobiły straty i prowadziły 21:18. Był to moment zwrotny tej partii, podłamane takim obrotem sprawy gospodynie popełniły w końcówce kilka błędów własnych i przegrały tego seta 19:25.

Podbudowane wygraną w drugiej partii siatkarki z Mikołowa poszły za ciosem, punktowały w bloku i prowadziły na początku 9:6. Odrzucone od siatki miejscowe siatkarki miały problemy w przyjęciu i dodatkowo nie kończyły ataków z pierwszego tempa. Z kolei ich rywalki skutecznie zagrały w bloku i punktowały w kontrataku i po zbiciu Iwony Więzik powiększyły przewagę do czterech punktów (11:7). Gospodynie zdołały wyrównać stan seta na 12:12, a w roli głównej wystąpiła Weronika Szlęzak, jak się później okazało, był to chwilowy zryw Płomienia. Będące w natarciu zawodniczki Burzy uzyskały dwupunktową przewagę po asie serwisowym Joanny Komorek-Atachim (15:13) i jak się później okazało, był to moment zwrotny tego seta. Gospodynie pomimo ambitnej postawy nie zdołały odrobić strat i przegrały tego seta po tym, jak punktowym blokiem na Angelice Halapacz popisała się Agnieszka Grzybowska.

Czwarty set był ostatnim w tym meczu, dobrze tego seta otworzyły mikołowianki, które na początku prowadziły 7:4. Odpowiedź miejscowych siatkarek była natychmiastowa, po serii zagrywek Joanny Góreckiej remisowały one 7:7 i dominowały na boisku. Ciężar gry wzięła na siebie Karolina Kuliś i po dwóch asach serwisowych tej zawodniczki było 16:13 dla gospodyń. Przyjezdne nie dawały za wygraną, zmobilizowały się po raz kolejny i po zbiciach Iwony Więzik oraz błędach własnych gospodyń odrobiły straty i miały dwupunktową zaliczkę (19:17). Gra obu drużyn ponownie falowała, koleżanki do walki poderwała Joanna Górecka i po jej trudnych zagrywkach miejscowe zawodniczki miały dwupunktową zaliczkę (21:19). Ostatnie słowo w tym secie oraz meczu należało do Burzy. Grę przyjezdnych jeszcze raz napędziła Iwona Więzik, asem serwisowym popisała się Kinga Sikora i było 23:21 dla ekipy gości. Siatkarki Płomienia pomimo ambitnej postawy nie zdołały odrobić strat i zeszły z boiska pokonane.

Płomień Sosnowiec – Burza Mikołów 1:3
(25:23, 19:25, 23:25, 23:25)

Płomień: Łata, Górecka, Kuliś, Halapacz, Szlęzak, Kapica, Gruszka (libero) oraz Szkonder, Furtacz,  Gryma i Fordymacka
Burza: Grzybowska, Jakuć, Komorek-Atachim, Sikora, Spratek, Więzik, Machulec (libero) oraz Kaizer, Sowińska i Skiba