Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga K: Pewne zwycięstwo Płomienia Sosnowiec

III liga K: Pewne zwycięstwo Płomienia Sosnowiec

Młode siatkarki Płomienia Sosnowiec w drugim etapie rozgrywek III ligi wygrały drugi mecz. Tym razem we własnej hali pokonały 3:0 UKS Krzanowice. Dzięki trzem punktom sosnowiczanki zajmują drugie miejsce w tabeli, tracą do Burzy Mikołów dwa punkty i mają sześć przewagi nad MKS-em II Dąbrowa Górnicza.

Od samego początku meczu na boisku dominowały sosnowiczanki. Motorem napędowym gospodyń była Joanna Górecka, która popisała się punktowymi zbiciami i dzięki niej Płomień prowadził 10:5. Siatkarki z Krzanowic popełniły kilka błędów własnych i po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Angelika Halapacz, miejscowe prowadziły 15:9. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera UKS-u Tomasza Kuziaka zmotywowała jego podopieczne do lepszej gry. Serią trudnych zagrywek popisała się Natalia Strzeduła, UKS odrobił straty i remisował 15:15, nieźle zagrała też Natalia Kretek i UKS po raz pierwszy objął prowadzenie w tym meczu w stosunku 19:18. Gospodynie jeszcze raz wzmocniły swoją zagrywkę, odrzuciły swoje rywalki od siatki i wygrały tego seta w stosunku 25:20.

Jednostronny przebieg miała druga partia spotkania, odrzucone od siatki siatkarki UKS-u Krzanowice były tłem dla dobrze dysponowanych gospodyń. Przyjezdne dotrzymały kroku sosnowiczankom do stanu 4:3, po czym nastąpiła punktowa seria Płomienia. Po serii zagrywek Karoliny Kuliś było 10:3 dla gospodyń. Ekipa gości popełniła wiele błędów własnych, miała problem z przyjęciem i po kolejnej serii zagrywek Andżeliki Halapacz przegrywały 7:23. Siatkarki UKS-u ani przez moment nie nawiązały wyrównanej gry i po ataku Joanny Góreckiej zostały zdeklasowane i przegrały tego seta 9:25.

W ostatniej trzeciej partii podbudowane wygraną w drugim secie gospodynie poszły za ciosem. Ciężar gry wzięła na siebie Kaja Łata i tym razem po jej trudnych zagrywkach miejscowe siatkarki prowadziły 10:6. Podłamane takim obrotem sprawy siatkarki UKS-u oddały pole gry swoim rywalkom i traciły dystans punktowy do Płomienia. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego podbijały ataki swoich rywalek, punktowały w kontratakach i po asie serwisowym Joanny Góreckiej miały siedmiopunktową zaliczkę (14:7). Drużyna Płomienia dominowała na boisku szczególnie w polu zagrywki, po tym jak punktowym atakiem popisała się Agata Furtacz, było 19:9 dla gospodyń. Podłamane takim obrotem sprawy siatkarki gości nie podjęły już rywalizacji z wiceliderem tabeli. Pojedynczymi akcjami przyjezdne próbowały odwrócić losy tego seta, ale było to za mało na dobrze dysponowany Płomień. Rywalizację w tym meczu punktowym minięciem zakończyła Karolina Kuliś i Płomień zapisał na swoje konto trzy punkty.

Płomień Sosnowiec – UKS Krzanowice 3:0
(25:20, 25:9, 25:13)

Płomień: Łata, Górecka, Kuliś, Halapacz, Szlęzak, Kapica, Gruszak (libero) oraz Szkonter, Markiewicz i Furtacz
UKS: Dąbkowska, Duda, Gołombek, Kretek, Duda, Strzeduła, Trafas (libero) oraz Kurpiś i Witczak