Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wszystkie grupy weszły do gry

II liga M: Wszystkie grupy weszły do gry

W pierwszą sobotę października do gry w II lidze mężczyzn weszły wszystkie grupy. Osiem zespołów pozostaje bez straty seta, a są to: BAS Białystok, Błękitni Ropczyce, GKS Stoczniowiec Gdańsk, LKSP Politechnika Lublin, MKS Kalisz, Stal Grudziądz, Wkręt-Met LKPS Borowno i ZAKSA Strzelce Opolskie.

Po pierwszej kolejce, w której kibice mogli zobaczyć wyłącznie jeden mecz, w drugiej kolejce do gry w grupie 1. weszły wszystkie zespoły. Dwa spotkania zakończyły się wynikiem 3:0 – triumfowały Stal Grudziądz i Stoczniowiec Gdańsk. Trzy punkty powędrowały również na konto Trefla Lębork, który chociaż przegrał pierwszego seta, w trzech kolejnych był wyraźnie lepszy od swoich rywali. Jedyny tie-break w tej grupie rozegrany został w Wilczynie, gdzie miejscowe Wilki uległy 2:3 SMS-owi Police. Chociaż gospodarze prowadzili już 2:0, nie zdołali postawić kropki nad i, co wykorzystali przyjezdni, odwracając wynik. W tabeli GKS Stoczniowiec Gdańsk prowadzi przed KS-em Stalą Grudziądz i Treflem Lębork.

W grupie drugiej trzy mecze zakończyły się wynikiem 3:0 dla przyjezdnych, natomiast dwa kolejne rozstrzygnęły się po tie-breaku. Bardzo dobrze zaprezentowało się stołeczne Metro. W dwóch setach warszawianie nie pozwolili Lesanowi Halinów przekroczyć bariery 15 punktów. Walki nie zabrakło za to w drugim secie, w którym walka długo toczyła się na przewagi i skończyła się wynikiem 31:29. W starciu Huraganu Wołomin z BAS-em Białystok gospodarze również okazali się gościnni, przegrywając dwa pierwsze sety do 16. Więcej ciekawych wymian było w trzecim secie, którego białostoczanie wygrali dopiero 27:25. Najmniej emocji było w Warszawie, gdzie MOS uległ Net Ostrołęka w setach do 21, 15 i 18. Najdłuższy set kibice mogli oglądać w Augustowie, gdzie Centrum podejmowało Legię Warszawa. Gospodarze prowadzili już 2:1 i mieli szanse na zwycięstwo za trzy punkty, jednak po efektownym secie przegrali 35:37. W tie-breaku również nie brakowało emocji, jednak ten po walce należał już do siatkarzy Centrum. Pojedynek pomiędzy Czołgiem AZS UW Warszawa a AZS-em UWM Olsztyn skończyło się na korzyść przyjezdnych po pięciosetowym boju, chociaż olsztynianie prowadzili już 2:0. W tej kolejce pauzował Huragan Międzyrzec Podlaski. Po dwóch kolejkach prowadzi BAS Białystok, który jako jedyny nie stracił seta.

W pierwszej kolejce rozgrywek grupy 3. wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. Mickiewicz Kluczbork pokonał drugi zespół Skry Bełchatów 3:1. Przyjezdni przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść tylko w trzecim secie (26:24). Bez straty seta Wkręt-Met LKPS Borowno pokonał SMS PZPS II Spała. Mający duże aspiracje siatkarze LKPS-u bez najmniejszych problemów poradzili sobie z uczniami SMS-u. Jeszcze wyraźniej swój mecz wygrali siatkarze MKS-u Kalisz, którzy w żadnym z setów nie pozwolili drużynie z Ozorkowa przekroczyć granicy dwudziestu punktów i to oni prowadzą w tabeli. Mecz pomiędzy Caro Opoczno a Wifamą Łódź rozegrany zostanie dopiero w listopadzie.

W drugiej kolejce grupy 4. większość spotkań zakończyła się wynikiem 3:0. Juve Głuchołazy gładko uległo KS-owi Bielawiance Bester Bielawa. Gospodarze w żadnym z setów nie przekroczyli bariery 20 punktów. Podobnie wyraźne zwycięstwo odniósł GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz, który pokonał Astrę Nowa Sól w setach do 19, 16 i 15, co dało międzyrzeczanom 1. miejsce w tabeli. W swoim pierwszym meczu w tym sezonie Chrobry Głogów zapisał na swoim koncie efektowne zwycięstwo nad Sobieskim Żagań. W ostatnim meczu tej grupy w Bolesławcu kibice byli świadkami tie-breaka. Chociaż MKS Olavia Oława prowadziła już 2:0, gospodarze odwrócili losy meczu, wygrywając 3:2. W tej kolejce pauzowały Gwardia Wrocław i AZS UZ Zielona Góra.

Podczas 2. kolejki w grupie 5. kibice byli świadkami tylko jednego tie-breaka. Druga drużyna GKS-u Katowice podejmowała TKS Tychy. Drużyny wygrywały sety na zmianę, a ostatecznie górą byli gospodarze. Dwa pojedynki zakończyły się wynikami 3:1 – Górnik Radlin pokonał AT Żory Jastrzębski Węgiel, a MCKiS Jaworzno wygrał z MKS-em Andrychów. Dwa kolejne mecze choć nie bez walki gospodarze przegrali 0:3 – trzy punkty powędrowały do ZAKSY Strzelce Opolskie i Volleya Rybnik. Po dwóch kolejkach bez straty seta prowadzi ZAKSA, drugie miejsce zajmuje TS Volley Rybnik, a trzecie MCKiS Jaworzno – wszystkie trzy drużyny mają na swoim koncie komplet punktów.

Rozgrywki zainaugurowano również w grupie szóstej. W pierwszej kolejce pauzował Neobus Niebylec. Słabo w pierwszym meczu zaprezentował się AKS VLO Rzeszów, który został rozgromiony przez Błękitnych Ropczyce. Również LKPS Politechnika Lublin nie pozwolił swoim rywalom – Skórzanym Skarżysko-Kamienna w żadnym z trzech setów przekroczyć bariery dwudziestu punktów. Nieco więcej walki było w Krośnie, gdzie Karpaty wygrały z RCS-em Radom 3:1, a jedna partia po walce na przewagi padła łupem radomian. Najwięcej emocji było w Kozienicach, gdzie dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę. KKS prowadził już 2:0, jednak nie zdołał przypieczętować zwycięstwa i po pięciosetowym starciu to Avia Świdnik wygrała 3:2.