Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trwa walka półfinałowa

II liga M: Trwa walka półfinałowa

W miniony weekend drugoligowe drużyny rozegrały swoje pierwsze mecze półfinałowe. W większości par po dwóch meczach jest 2:0. Po jednym wygranym meczu natomiast mają na swoim koncie Gwardia Wrocław i Chrobry Głogów, Karpaty Krosno i Neobus Niebylec oraz Politechnika Lublin i Avia Świdnik. Kolejne mecze w najbliższy weekend.

W grupie 1 po bardzo długiej przerwie do gry wrócił Trefl Lębork. Ponieważ zawodnicy z Lęborka nie musieli grać ćwierćfinałów, pauzowali od końca stycznia. Taki rozbrat z rozgrywkami nie podziałał na nich dobrze. W dwumeczu przed własną publicznością dwukrotnie ulegli Wilkom Wilczyn. Również dwie porażki zanotowali gospodarze drugiego półfinału tej grupy – Stal Grudziądz. W rywalizacji pomiędzy nimi a Stoczniowcem Gdańsk było jednak znacznie więcej walki. W pierwszym meczu nie brakowało wyrównanych setów, jednak gdańszczanie wygrali go 3:1. W drugim spotkaniu przyjezdni wygrali pierwszego seta do 14, ale kolejne były znacznie bardziej zacięte. Cały mecz skończył się tie-breakiem granym na przewagi. Gdańszczanie wygrali 17:15 i to oni są o krok od awansu.

Ciekawie rozpoczęła się półfinałowa walka w Białymstoku, gdzie BAS podejmował warszawską Legię. Gospodarze co prawda wygrali dwa pierwsze sety do 13 i 16, jednak to nie podłamało przyjezdnych, którzy doprowadzili do tie-breaka. W nim warszawianie nie zdołali pójść za ciosem i przegrali do 13. Drugi mecz miał zgoła odmienny przebieg. BAS wygrał pierwszego seta do 14, jednak kolejnego 25:18 zapisała na swoim koncie Legia. Stołeczna drużyna nie potrafiła znaleźć już więcej argumentów, w dwóch następnych odsłonach przegrywając do 15. Mniej emocji przysporzyła rywalizacja w Ostrołęce. Gospodarze dwukrotnie pokonali Centrum Augustów. Tylko w pojedynczych setach przyjezdni postawili się rywalom, jednak większość setów przegrywali, nie przekraczając bariery 20 punktów.

W grupie 3 SPS Słupca nie poradziła sobie w rywalizacji z SMS-em PZSP Spała. Uczniowie SMS-u pierwszy mecz na wyjeździe wygrali wyraźnie, nie tracąc nawet seta. W drugim było znacznie więcej walki. Chociaż przyjezdni prowadzili już 2:0, siatkarze SPS-u wygrali trzecią partię do 28, a kolejną do 22. W tie-breaku również emocji i efektowniej gry nie zabrakło, jednak kropkę nad i postawili zawodnicy SMS-u. W rywalizacji Mickiewicza Kluczbork z LKPS-em Borowno to pierwszy mecz był tym bardziej zaciętym. Siatkarze z Borowna wygrali pierwsze dwa sety, jednak wspierani przez lokalną publiczność kluczborczanie doprowadzili do tie-breaka. W nim siatkarze Mickiewicza poszli za ciosem, wygrywając do 9. Niedzielnego pojedynku goście nie oddali bez walki, ale tym razem gospodarze już po trzech setach cieszyli się ze zwycięstwa.

Orzeł Międzyrzecz wykorzystał atut własnego boiska i wygrał dwa mecze z Astrą Nowa Sól. W pierwszym starciu siatkarze Orła wygrali 3:1. Niedzielne starcie rozpoczęło się od wygranego przez gospodarzy na przewagi seta. Kolejne partie zespoły wygrywały na przemian, a ostatecznym triumfatorem ponownie był Orzeł. Więcej emocji przyniosła rywalizacja Gwardii Wrocław z Chrobrym Głogów. Oba mecze kończyły się po tie-breakach. Nie brakowało zaciętych setów, ale również takich wysoko wygranych. Pierwszy mecz wygrała Gwardia, w drugim natomiast po grze na przewagi w tie-breaku triumfował Chrobry. Kolejne dwa mecze rozegrane zostaną w Głogowie.

Najbardziej jednostronne półfinały miały miejsce w grupie 5. Zarówno rywalizacja Volleya Rybnik z TKS-em Tychy, jak i ZAKSY Strzelce Opolskie z MCKiS-em Jaworzno zakończyła się po dwóch meczach wygranych 3:0. Siatkarze z Tych w pierwszym meczu tylko w inauguracyjnej partii prowadzili wyrównaną walkę z rywalami, w kolejnych nie przekroczyli bariery 20 punktów. W drugim meczu TKS był nawet bliski przedłużenia rywalizacji, jednak po wygranych do 21 pierwszych dwóch setach w trzecim rybniczanie triumfowali 27:25. ZAKSA swoim rywalom pozwoliła na jeszcze mniej, MCKiS z sześciu setów większość przegrał, nie zdobywając nawet 20 punktów i wszystko wskazuje na to, że w Jaworznie ZAKSA bez większych problemów przypieczętuje awans do dalszej fazy.

Tylko w grupie 6 w obu półfinałowych rywalizacjach jest remis. Karpaty Krosno w pierwszym pojedynku uległ Neobusowi Niebylec bez wygrania nawet seta. W drugim gospodarze pokazali się ze znacznie lepszej strony i tylko w jednym secie to goście byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Znacznie ciekawszy przebieg miała rywalizacja pomiędzy Politechniką Lublin a Avią Świdnik. Pierwszy mecz dopiero po tie-breaku rozstrzygnęli goście. W drugim gospodarze nie pozwolili przyjezdnym na wygranie więcej niż jednego seta, chociaż trzecią partię lublinianie zapisali na swoją korzyść dopiero po walce na przewagi. Kolejne odsłony derbów regionu w Świdniku.